Solar Guitars prezentuje nową serię G

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Solar Guitars prezentuje nową serię G

Marka Solar Guitars powiększyła swoją ofertę o serię G, grupującą modele z nowym kształtem korpusu z pojedynczym wcięciem.

Seria G (Type G) wystartowała od razu z ośmioma modelami oferowanymi w dwóch wariantach - z płaskim topem (Type GF) i topem wypukłym (Type GC).

"Naszym celem było zaprojektowanie gitary z pojedynczym wcięciem, o tradycyjnym wyglądzie, jednak z charakterem instrumentów Solar Guitars. Po niekończącym się procesie projektowania kształtów korpusu i główki znaleźliśmy się w ślepej uliczce. Mieliśmy doskonały kształt korpusu, ale pomysły na wygląd główki wciąż nie były właściwe. Niemal mieliśmy się już poddać, gdy przez przypadek zestawiliśmy korpus z główką od modelu Solar 6 i bum... znaleźliśmy naszą drogę do domu. Pieprzyć tradycję, jesteśmy Solar Guitars i robimy to na co mamy ochotę" - mówi Ola Englund

Nowe modele z serii G cechują się menzurą 24,75" (oprócz siedmiostrunowego modelu GF1.7FBB o menzurze 25,5"), konturowanym korpusem z wcięciami w tylnej części ułatwiającymi grę, wklejany gryf z dostępem do wszystkich progów, hebanową podstrunnicą oraz wyposażeniem typowym dla reszty modeli w katalogu Solar. Znajdziemy tu 24 progi super jumbo (z niklu lub stali nierdzewnej), logo Solar przy 12 progu, podstrunnice bez markerów za to z bocznymi znacznikami pozycji, mostek TOM, Evertune F-Type lub Floyd Rose 1000, klucze Solar 18:1, pickupy Duncan Solar, trzypozycyjny przełącznik, regulatory Tone i Volume x2 (z opcją push/pull przełączającą między szeregowym a równoległym ustawieniem cewek).

Seria zadebiutowała z ośmioma modelami:

GC2.6TBR – Trans Blood Red Matte

Korpus z jesionu bagiennego w wykończeniu Trans Blood Red Matte z czarnym bindingiem, gryf z klonu.

GC2.6C – Carbon Black Matte

Korpus z mahoniu w wykończeniu Carbon Black Matte z białym bindingiem, gryf z mahoniu.

GC1.6OLA LTD – Carbon Matte

Limitowany do 20 egzemplarzy i już wyprzedany model, z korpusem z olchy w wykończeniu Carbon Matte i białym bindingiem oraz mahoniowym gryfem. Odmienna od pozostałych modeli specyfikacja, dobrana zgodnie z upodobaniami Oli Englunda, obejmuje m.in. progi ze stali nierdzewnej, pięciopozycyjny przełącznik, pojedyncze pokrętło głośności, mostek Evertune F-Type, boczne markery świecące w ciemności

GF1.7FBB – Flame Black Burst Matte

Jedyny jak na razie model siedmiostrunowy w serii G. Korpus z mahoniu w wykończeniu Flame Black Burst Matte, pięcioczęściowy gryf z klonu i drewna jatoba. Progi ze stali nierdzewnej, boczne markery 'glow in the dark' i mostek Evertune F-Type.

GF1.6FRC – Carbon Black Matte

Korpus z olchy w wykończeniu Carbon Black Matte, gryf z klonu. Progi ze stali nierdzewnej, boczne markery 'glow in the dark' i mostek Floyd Rose 1000.

GF2.6BOP – Black Open Pore Matte

Korpus z jesionu bagiennego w wykończeniu Black Open Pore Matte, gryf z mahoniu.

GF2.6W – White Matte

Korpus z mahoniu w wykończeniu White Matte, gryf z mahoniu.

GF2.6C – Carbon Black Matte

Korpus z mahoniu w wykończeniu Carbon Black Matte, gryf z mahoniu.

https://www.solar-guitars.com