JHS Colour Box V2 – Preamp / EQ / DI-Box

Newsy
Pozostałe artykuły marki JHS
JHS Colour Box V2 – Preamp / EQ / DI-Box

Firma JHS Pedals wypuściła nową wersję efektu Colour Box - Colour Box V2.

JHS Colour Box V2 posiada tą samą funkcjonalność co wersja pierwotna, lecz z wieloma udoskonaleniami, jak na przykład rozszerzony zakres kontroli EQ, przełącznik Hi/Lo dla zwiększenia headroomu, a także możliwość podłączenia mikrofonów pojemnościowych dzięki zasilaniu phantom.

Sekcja Gain to kontrola: Master, Pre-Vol oraz Step. Master kontroluje finalny poziom sygnału wyjściowego. Pokrętło Pre-Vol to zakres gainu pomiędzy dwoma stopniami gain stage. Jest to pokrętło, które jednocześnie działa jako “drive” czy “gain”, dodając brudu, efektu distortion, czy nawet fuzz, w zależności od rozkręcenia. Kontrola Step zwiększa gain preampu w pięciu stopniach. Obracając kontroler Step od lewej do prawej otrzymujemy następujące wyniki: +18 dB, +23 dB, +28 dB, +33 dB i +39 dB.

JHS Colour Box V2 posiada także nowy przełącznik Hi/Lo, sterujący zakresem czystego headroomu. W trybie Lo, będziemy w stanie uzyskać super czyste brzmienia bez przesterowania. Pozycja Lo to idealny tryb do zabawy z brzmieniem, gdy nie potrzebujemy przesteru. W trybie Hi, Colour Box V2 zniekształci brzmienie, dając nam całą paletę barw od overdrive, po distortion, czy fuzz. Oprócz trybu Hi/Lo gain, w Colour Box V2 znajdziemy tłumik -20 dB pad na prawej ścianie urządzenia. Funkcja ta działa tylko wtedy, kiedy aktywne jest gniazdo XLR input i może pomóc okiełznać mikrofony o wysokim poziomie sygnału.

Sekcja EQ posiada trzy nowe kontrolery Shift, które działają we współpracy z potencjometrami Treble, Middle i Bass. Kontrola Shift pozwala na dostrojenie zakresu częstotliwości w jakich działa regulacja Treble, Middle i Bass. W środkowym ustawieniu pokręteł Shift, mamy do czynienia z pasmem: Treble 10kHz, Middle 1kHz oraz Bass 120Hz. Natomiast potencjometry Treble, Middle, Bass mają zakres podcięcia czy podbicia +/- 17 dB. Aby podbić częstotliwość high-mid należy ustawić Mid Shift na godzinę 3 lub powyżej i przekręcić potencjometr Middle powyżej godziny 12. Do zredukowania wysokiej góry wystarczy ustawienie Treble Shift na godzinę 3 lub powyżej i skręcenie gałki Treble poniżej godziny 12.

Kontrola Shift daje dużą precyzję w kształtowaniu EQ, pozwalając na idealne ustawienie, niezależnie od podpiętego instrumentu czy mikrofonu. Co więcej, funkcja Hi-Pass jest samodzielnie aktywowana dedykowanym przełącznikiem poniżej pokrętła Hi-Pass. Wystarczy że włączymy przełącznik, a regulacja Hi-Pass staje się aktywna, co pozwala na kontrolę częstotliwości od 60Hz do 800Hz z zakresem 6dB w nachyleniu oktawy. Colour Box V2 posiada złącze wejściowe pozwalające na podpięcie XLR lub wtyku instrumentalnego 1/4", tak aby korzystać z urządzenia z instrumentem czy mikrofonem. Wystarczy wybrać sygnał wejściowy przełącznikiem na prawej stronie urządzenia, oznakowanym INST/XLR.

JHS Colour Box V2 będzie dostępny od połowy grudnia w cenie około 2200 PLN.

 

https://www.jhspedals.com
www.w-distribution.de