Listopadowe modele Music Man z kolekcji Ball Family Reserve 2017

Newsy
Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Listopadowe modele Music Man z kolekcji Ball Family Reserve 2017

Ściśle limitowaną kolekcję Ball Family Reserve 2017 zasiliły w listopadzie trzy nowe modele Music Mana.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest swoistą celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Trzy nowe instrumenty, które zasilą serię w listopadzie 2017 roku to wersje deluxe modeli Axis, St. Vincent i Luke III. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada subtelne ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Axis Natural Koa


Model posiada top z egzotycznego drewna koa, który został ręcznie pokryty półprzeźroczystym lakierem, w celu uwypuklenia naturalnej struktury drewna. Sam korpus wykonano z mahoniu. Również ręcznie uformowano czarny binding zdobiący top korpusu i gryf. Gryf wykonano z przypalanego klonu wzorzystego i ręcznie pokryto olejem do kolb (gunstock) oraz woskiem. Ponadto gitara posiada progi ze stali nierdzewnej, chromowany osprzęt, klucze Schallera, system Music Man Double Locking Tremolo, customowe humbuckery DiMarzio sterowane prostym, pojedynczym regulatorem Volume oraz trzypozycyjnym przełącznikiem. Axis Natural Koa jest limitowany do 60 egzemplarzy.

 

St. Vincent w wykończeniu Light Translucent Gold


Klasyczny, vintage'owy wygląd gitary uzyskano poprzez zastosowanie jasnozłotego, półprzeźroczystego wykończenia, które pokrywa korpus z mahoniu afrykańskiego. Gryf z przypalanego klonu wzorzystego zestawiono z palisandrową podstrunnicą o promieniu 10" (25,4 cm), na której umieszczono customowe markery St. Vincent oraz z eleganckim, ręcznie modelowanym, białym bindingiem. Gryf pokryto olejem do kolb (gunstock) oraz woskiem. Ponadto gitara posiada biały pickguard, 22 progi medium, blokowane klucze Schaller M6-IND, mostek Custom St. Vincent Music Man Modern tremolo z vintage'owymi stalowymi siodełkami, trzy customowe mini-humbuckery DiMarzio w chromowanych puszkach, pięciopozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone. Model limitowany jest do 23 egzemplarzy.

Przeczytaj nasz test modelu Music Man St. Vincent.

 

Luke III Claro Walnut


Luke III posiada korpus z mahoniu afrykańskiego z topem z rzadkiego orzecha claro, wykończony ekskluzywnym lakierem walnut burst. Gryf z przypalanego klonu wzorzystego posiada ręcznie kładziony biały binding. Na palisandrowej podstrunnicy znalazły się 22 progi ze stali nierdzewnej. Ponadto gitara posiada chromowany osprzęt, blokowane klucze Schaller M6-IND oraz mostek Music Man Floating Vintage Tremolo. Luke III Claro Walnut wyposażono w humbuckery DiMarzio Transition wraz z aktywnym preampem Custom Music Man z wbudowanym boosterem oraz pięciopozycyjny przełącznik i regulatory Master Tone i Volume (typu push/pull). Gitara została podpisana osobiście przez Steve'a Lukathera i jest limitowana do 34 egzemplarzy.

Przeczytaj nasz test modelu Music Man Luke III HH.


https://www.music-man.com