Nowe modele PRS 2018 SE Series

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
Nowe modele PRS 2018 SE Series

Firma PRS zaprezentowała dziewięć nowych modeli z serii SE, które trafią do oferty w 2018 roku.

PRS 2018 SE Series to mniejsze lub większe udoskonalenia znanycyh modeli, nowe wykończenie, nowy sygnowany a także leworęczny model, oraz udoskonalenia w modelach SE Standard. Mówi szef operacyjny PRS, Jack Higginbotham: "Nasza misja związana z serią PRS SE polega na dostarczeniu gitarzystom jak najbardziej wartościowych instrumentów. Nieważne, czy szukasz świetnej pierwszej gitary, czy też ostatniej, której będziesz potrzebować, wierzymy, że to właśnie gitara PRS będzie dla ciebie bezbłędnie pracować. Zarówno kiedy opracowujemy nowy model, jak i udoskonalamy istniejący wcześniej, detale, które dodajemy sprawiają, że uzyskujemy wyjątkowy instrument. Bardzo ciężko pracujemy nad szczegółami."


SE Standard 24 Multi-Foil


Model nawiązuje do wykończenia oferowanego przez PRS w latach '80, które wówczas nosiło nazwę Multi-Metal. SE Standard 24 Multi-Foil nawiązuje więc do przeszłości, ale nawet kilka dekad później zachowuje nowoczesny sznyt. Wykończenie to powstaje przez nałożenie w unikalny sposób kilku rodzajów lakieru.

Gitara o menzurze 25" posiada mahoniowy korpus, klonowy gryf i palisandrową podstrunnicę z 24 progami, mostek tremolo PRS oraz parę humbuckerów 85/15 "S" sterowanych trzypozycyjnym przełącznikiem i regulatorami Volume i Tone (push/pull).

 

SE SVN (“Seven")


Siedmiostrunowy model SE SVN o wydłużonej menzurze 26,5" przynosi klasyczny dla PRS wygląd, grywalność i solidność. Gitarę wyposażono w mahoniowy korpus z klonowym topem Beveled i fornirem z klonu płomienistego, klonowy gryf o profilu, palisandrową podstrunnicę oraz odlewany opatentowany przez PRS mostek. Za brzmienie odpowiadają przetworniki 85/15 "S" w wersji siedmiostrunowej, które zapewniają nowoczesny sound z czystym i silnym dolnym pasmem oraz czystym i bardzo muzycznym środkiem oraz wysokimi tonami. Układ uzupełnia trzypozycyjny przełącznik i regulatory Volume i Tone (push/pull). Gitara dostępna jest w wersji Gray Black i Black Cherry.

"Siedmiostrunowy model PRS to gitara, po którą sięgam, gdy chcę przełamać bariery w tworzeniu utworu. W efekcie zazwyczaj uzyskuję riffy, które po prostu niszczą obiekty!" - mówi Clint Lowery z Sevendust.

 

SE Chris Robertson


Sygnowany przez gitarzystę Black Stone Cherry model posiada mahoniowy korpus z pojedynczym wcięciem, klonowym topem Beveled i fornirem z klonu płomienistego. Gryf wykonano z klonu, a podstrunnicę z 22 progami z palisandru. Niklowany osprzęt to regulowany mostek PRS Stoptail oraz zaprojektowane przez firmę klucze. Na układ elektroniczny składają się: humbucker 57/08 "S" przy mostku oraz SE Soapbar pod gryfem. Taka kombinacja przynosi pożądane przez Robertsona old-schoolowe brzmienie, które pasuje do klasycznego wyposażenia gitary. Przetworniki posiadają odrębne pokrętła Volume i Tone, co wraz z trzypozycyjnym przełącznikiem umożliwia uzyskanie szerokiej palety brzmień.

"Zdecydowałem się na parę humbucker/soapbar, ponieważ uwielbiam gryfowe single i generalnie przetworniki typu soapbar. Zróżnicowanie palety tonów, które dzięki temu mogę uzyskać jest po prostu zdumiewające. Pozycja środkowa z rozłączonymi cewkami w 57/08 daje piękne brzmienie. Mam nadzieję, że ta gitara sprawi każdemu radość równą mojej" - mówi Chris Robertson.

 

Udoskonalone modele SE Standard - 24, 245 i Santana


Modele SE Standard w 2018 roku dostępne będą z pickupami 85/15 "S", bindingiem podstrunnicy oraz logo z główki PRS SE signature.

Powstała w 2001 roku seria miała dostarczyć jakościowe instrumenty graczom na różnych poziomach zaawansowania. "Wiedząc jak wielu aspirujących gitarzystów zmaga się się ze swoim instrumentem w ciągu pierwszego roku, postanowiliśmy zaoferować gitarę dobrej jakości i w dobrej cenie, z którą gracze nie będą musieli walczyć. Chcieliśmy gitary, która będzie zachęcać do grania, a nie będzie powodem do zmartwień w związku z nietrzymaniem stroju czy niewłaściwym działaniem. Seria SE Standard była naszym pierwszym krokiem w kierunku gitar w cenie niższej niż 500 dolarów, ale bez kompromisów na gruncie brzmienia, grywalności, wszechstronności i solidności. Jesteśmy dumni, że zaoferowaliśmy światu te gitary" - mówi Jack Higginbotham. 

SE Custom 24 - klon spalted i zebrawood


PRS SE Custom 24 to kwintesencja instrumentów z serii SE. W 2018 roku dostępne będą w dwóch nowych wersjach użytego forniru - zebrawood i klon spalted, w którym efektowny wzór został wywołany chorobą drewna. Obydwa instrumenty będą posiadać wykończenie Vintage Sunburst.

Korpusy gitar wykonano z mahoniu, a topy z klonu wraz z fornirem zebrawood i spalted. Klonu użyto również do budowy gryfu, a palisandru do podstrunnicy. Gitary posiadają odlewany mostek tremolo PRS oraz parę humbuckerów 85/15 "S" sterowanych trzypozycyjnym przełącznikiem i regulatorami Volume i Tone (push/pull). 

SE Custom 24 Lefty


To nowy model, który zasili ofertę PRS dla graczy leworęcznych. Najnowszy model posiada tę samą specyfikację co modele SE Custom 24: mahoniowy korpus z klonowym topem, klonowy gryf Wide Thin, palisandrową podstrunnicę z 24 progami, menzurę 25", opatentowany przez PRS odlewany mostek tremolo, parę humbuckerów 85/15 "S", trzypozycyjny przełącznik i regulatory Volume oraz Tone (push/pull).

Dostępne wersje wykończenia: Fire Red Burst, Trampas Green, Tobacco Sunburst i Whale Blue.

Wszystkie modele PRS 2018 SE Series zaczną trafiać do dilerów marki w grudniu 2017 roku.

http://www.prsguitars.com