Nowy fuzz Seymour Duncan La Super Rica

Newsy
Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Nowy fuzz Seymour Duncan La Super Rica

Firma Seymour Duncan opracowała nowy, wszechstronny efekt typu fuzz o nazwie La Super Rica.

Określenie La Super Rica oznacza 'bardzo bogaty" i ta nazwa nie została dobrana przypadkowo. Zaprojektowany przez firmę Seymour Duncan "krzemowy" fuzz został bowiem zainspirowany klasycznym, przesterowanym brzmieniem ale jednocześnie wyposażono go w parametry mające mu zagwarantować maksymalną wszechstronność - począwszy od bluesa i psychodelicznego oraz klasycznego rocka, poprzez alternatywnego rocka z przełomu lat '80 i '90 aż po oparty na jedynym w swoim rodzaju brzmieniu fuzza, desert rock czy stoner, a nawet doom metal.

Konstruktorzy firmy rozpoczęli od podstaw - klasycznego krzemowego fuzza używanego przez wielu gitarzystów w latach '60 i '70 - zastanawiając się, w jaki sposób można ten układ ulepszyć. Na początek dodano elementy wynikające z nowoczesnych standardów, takie jak true-bypass, diodę LED oraz zasilanie 9V. Podniesiono również ogólną głośność efektu, dzięki czemu łatwiej dopasować go do wzmacniacza, oraz dodano 3 pozycyjny przełącznik Fat/Lean/Flat pozwalający na wybór ilości niskich tonów, dzięki czemu La Super Rica znajdzie zastosowanie zarówno u użytkowników pickupów single coil, humbuckerów a nawet basów.

Seymour Duncan skupił się również na tym, aby efekt, lepiej niż inne fuzzy, odnajdywał się w miksie. Wiele fuzzów nie pozwala na regulację średnich tonów, w rezultacie czego ich brzmienie ginie w miksie po dodaniu basu i perkusji, albo osiąga nieprzyjemne dla ucha częstotliwości. Dlatego La Super Rica został wyposażony w możliwość regulacji środka pasma przy pomocy pokrętła Mid Lvl, które podbija lub obniża częstotliwość o +/- 10 dB oraz pokrętła Mid Freq regulującego częstotliwość pomiędzy wartościami 548 Hz a 2,2 kHz.

Seymour Duncan La Super Rica posiada ponadto regulatory poziomu głośności (Volume) oraz intensywności przesterowania sygnału (Fuzz), a także wejście i wyjście typu jack 1/4". Impedancja wyjściowa wynosi 100Ω a wejściowa od 500Ω do 10kΩ w zależności od ustawienia gainu. Efekt zasilany jest baterią 9V lub zewnętrznym zasilaczem 9-18V.

https://www.seymourduncan.com