Seymour Duncan przedstawia przetworniki Dave Mustaine Thrash Factor

Newsy
Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Seymour Duncan przedstawia przetworniki Dave Mustaine Thrash Factor

Seymour Duncan, wspólnie z liderem Megadeth, opracował nowe przetworniki Dave Mustaine Thrash Factor.

Jak informuje producent, humbucker Dave Mustaine Signature Thrash Factor odtwarza unikalne brzmienie przetwornika JB, które słychać na jednym z najbardziej ikonicznych albumów thrash metalu.

W czasie, gdy Dave Mustaine nagrywał materiał, który w 1990 roku ukazał się na przełomowym albumie Megadeth "Rust in Peace", używał jednej gitary - Jacksona V, który wyposażony był w humbuckery Seymour Duncan JB przy mostku i Seymour Duncan 59 pod gryfem. Jak głosi opowieść podtrzymywana przez Mustaine'a jego przetwornik JB różnił się nieco od standardowych wersji tego modelu, co miało wpływ na jego charakterystyczne brzmienie gitary.

Seymour Duncan wspólnie z Dave Mustainem wyznaczyli sobie zadanie odtworzenia brzmienia ulubionego przetwornika JB gitarzysty, ostatecznie modyfikując proces nawijania cewek - w porównaniu ze standardowym modelem JB, Thrash Factor cechuje się węższym dolnym pasmem, lekko podciętym środkiem oraz bardziej agresywną górą.

Przetworniki Seymour Duncan Dave Mustaine Thrash Factor dostępne są w czarnym, matowym wykończeniu, w trzech opcjach:

1. Pojedynczy przetwornik mostkowy Seymour Duncan JB,
2. Zestaw składający się ze zmodyfikowanego humbuckera Seymour Duncan JB oraz dobranego do pary, tak samo wykończonego, wybranego przez Mustaine'a mostkowego przetwornika SH-1n 59, który jednak nie różni się od standardowego modelu.
3. Trembucker, który dzięki innemu rozstawowi magnesów dopasowany jest do mostków tremolo oraz szerszych mostków hard tail (zdjęcie poniżej).

https://www.seymourduncan.com