Pickupy Seymour Duncan Jimi Hendrix Signature Strat

Newsy
Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Pickupy Seymour Duncan Jimi Hendrix Signature Strat

Oferta Seymour Duncana powiększyła się o sygnowany zestaw przetworników Jimiego Hendrixa przeznaczony do montażu w gitarach typu Stratocaster.

W 1968 roku Jimi Hendrix grał na Stracie wyposażonym w przystawki owijane ręcznie przez Seymoura. Pięćdziesiąt lat później, Seymour Duncan z dumą dzieli się z nami częścią tej historii.

 

Chłodnym wieczorem, w marcu 1968, Jimi Hendrix zaproponował młodemu Seymourowi W. Duncanowi, aby ten ograł gitarę artysty na scenie. Strat był wyposażony w pickupy, które Seymour stworzył specjalnie dla Jimiego. Ta niezapomniana noc miała ożywić przyszłość i dziedzictwo Seymoura prawie pół wieku później. Teraz możesz być krok bliżej świata Jimiego, dzięki zestawowi przystawek Seymour Duncan Jimi Hendrix Signature Strat Set. Podobnie jak muzyka Jimiego, ten zestaw posiada zarówno tradycyjne korzenie jak i nutę nowoczesności.

 

Każdy pickup jest pieczołowicie konstruowany - tak aby uczynić brzmienie bogatym i melodyjnym. Model mostkowy ma agresywny atak, który wyraźnie się odcina, zachowując jednak kultową, "leadową" barwę. Przystawka od strony gryfu brzmi soczyście i wyraziście - jest doskonała do gry akordowej, melodii bluesowych, double-stopów i charakterystycznej dla Jimiego gry akordowo-melodyjnej. W pozycji środkowej słychać sporą dawkę klasycznego stratowego "kwakania".

 

Trójwarstwowy pickguard Jimi Hendrix Signature (Voodoo Style) ma na pokładzie te 3 przetworniki, które charakteryzują się odwróconą orientacją względem mostka. W wersji Standard Style, nabiegunniki są ułożone standardowo. Aby jeszcze bardziej zbliżyć się do spektakularnego brzmienia Jimiego, każdy pickup wykonano z odwróconymi nabiegunnikami, aby uchwycić efekt gry na gitarze praworęcznej, przystosowanej dla gitarzysty leworęcznego. Biały, trójwarstwowy pickguard Jimi Hendrix Signature Loaded posiada potencjometry 250K, pięciopozycyjny przełącznik przystawek i kondensatory .047. Na pickupach widnieją autografy Jimiego. Dostępna jest również wersja dla mostka standardowego.

 

Zestaw przystawek Seymour Duncan Jimi Hendrix Signature Strat jest w pełni autoryzowany przez Authentic Hendrix LLC i będzie dostępny od połowy lutego 2017.

 

 

www.seymourduncan.com

www.w-distribution.de