Nowe przetworniki Seymour Duncan Joe Bonamassa Amos

Newsy
Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Nowe przetworniki Seymour Duncan Joe Bonamassa Amos

Firma Seymour Duncan zaprezentowała nowy zestaw przetworników sygnowanych przez Joe Bonamassę odwzorowujących humbuckery, w które wyposażony jest oryginalny model gitarzysty Gibson "Amos" Flying V.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu, Epiphone poinformował o premierze modelu Ltd. Ed. Joe Bonamassa 1958 "Amos" Korina Flying-V Outfit, czyli repliki jednego z ulubionych vintage'owych modeli Bonamassy - rzadkiego "Amos" Flying V, jednego z pierwszych z jedynie 91 sztuk wyprodukowanych w 1958 roku.

 

Zapewne nie przez przypadek, chwilę później do gry włączyła się firma Seymour Duncan, która zaoferowała sygnowaną przez Bonamassę wierną kopię humbuckerów, które znajdują się na pokładzie oryginalnego Amosa. Tym sposobem, każdy zagorzały fan gitarzysty otrzymał okazję, żeby jego nowy Epiphone brzmiał i wyglądał jeszcze bardziej autentycznie. "Mówiąc szczerze - to najlepsze z trzech replik przetworników, które powstały w wyniku mojej współpracy z Duncanem" - mówi Joe Bonamassa.

Brzmienie oryginalnego Amosa Flying V jest wyjątkowo mocne w zestawieniu z innymi gitarami napędzanymi przetwornikami PAF. Dokładne i ostrożne zbadanie tych humbuckerów ujawniło, że ich unikalną cechą jest niezwykle silne pole magnetyczne, które mogło zostać odtworzone jedynie dzięki zastosowaniu magnesów Alnico 6. Choć magnesy te mogą wydawać się dziwnym wyborem dla repliki humbuckerów w stylu PAF, jednak uzyskany przez inżynierów Seymour Duncan rezultat przyniósł zaskakująco ciepłe, czyste i mocne brzmienie, świetnie odwzorowujące oryginał. Rezystancja humbuckerów Seymour Duncan Joe Bonamassa Amos wynosi 7,5 kOhm w przypadku przetwornika gryfowego i 8,3 kohm dla pickupa przy mostku.

Seymour Duncan odtworzył również w swoim Custom Shopie dokładny wygląd oryginalnych złotych puszek przetworników z dbałością o zachowanie każdego elementu. Gitarzyści, którym nie odpowiada jednak ten kolor mogą wybrać starzony nikiel albo wersję otwartą - czarną lub zebrę. Zestaw Seymour Duncan Joe Bonamassa Amos Pickups dostępny będzie w ilości 979 egzemplarzy. 

http://customshop.seymourduncan.com/