Seymour Duncan Red Devil - nowe pickupy Billy'ego Gibbonsa

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Seymour Duncan Red Devil - nowe pickupy Billy'ego Gibbonsa

Firma Seymour Duncan zaprezentowała nowy zestaw pickupów sygnowanych przez legendarnego gitarzystę ZZ Top, Billy'ego Gibbonsa - Red Devil.

Billy Gibbons może pochwalić się już sygnowanym zestawem humbuckerów Seymour Duncan o nazwie Pearly Gates opartym na oryginalnych pickupach, w które jest wyposażony jego model Les Paula z 1959 r. Gitarzysta ZZ Top nigdy jednak nie ograniczał się do jednej gitary i jednego układu przetworników, a jednocześnie nie chciał rezygnować z markowego, mocnego brzmienia swojego Les Paula. Stąd pojawiła się potrzeba opracowania nowego zestawu, który otrzymał nazwę Red Devil.

Seymour Duncan Red Devil to trzy pickupy single-coil w stylu Strata, cechujące się zwodniczo niewielkim rozmiarem i tłustym brzmieniem typowym dla przetworników PAF. Czerwone Diabły można zamontować we wszystkich Stratocasterach wyposażonych w komory pod single i dostępne są w trójelementowym zestawie albo osobno - jako pickup mostkowy, gryfowy oraz środkowy.

Pickupy Red Devil są budowane ręcznie w fabryce w Santa Barbara, posiadają specjalnie skalibrowane magnesy Alnico 5, czteroprzewodowe okablowanie oraz woskowe utwardzenie uzwojenia wykonane metodą próżniową. Zestaw dostępny jest w wersji białej i czarnej, a pojedyncze pickupy dodatkowo również w barwie kremowej i pergaminowej. Przetwornik przy mostku dopala Strata ostrym brzmieniem PAF i gwarantuje tłustą, markową barwę, typową dla Gibbonsa, przetworniki montowane pod gryfem i w pozycji środkowej są nieco łagodniejsze i słodsze, idealne do przydymionego bluesa, cleanów oraz partii rytmicznych i solowych.

 

https://www.seymourduncan.com