Nowe przetworniki Seymour Duncan Duality

Newsy
Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Nowe przetworniki Seymour Duncan Duality

Firma Seymour Duncan zaprezentowała nowe przetworniki Duality, które łączą w sobie najlepsze cechy aktywnych i pasywnych pickupów przynosząc wszechstronną i bogatą dynamicznie paletę dźwięków.

Seymour Duncan łączył już pewne aspekty pasywnej i aktywnej technologii, choćby w systemie przetworników Gus G Blackouts, przedwzmacniaczu Blackouts Modular czy systemie Blackouts Coil Pack, które składały się z pasywnych pickupów połączonych z podnoszącym głośność aktywnym preampem. W rezultacie Blackouts odpowiadał za 2/3 dźwięku, podczas gdy 1/3 pochodziła z jakichkolwiek przetworników podłączonych do przedwzmacniacza BMP.

Pickupy Duality prezentują zupełnie inne podejście, a ich budowa nie przypomina żadnych innych aktywnych przetworników. "Duality to zupełnie nowa konstrukcja zawierająca najlepsze cechy pasywnej i aktywnej technologii" - mówi wiceprezes do spraw produktów i dyrektor generalny Seymour Duncan, Max Gutnik. Jak obrazowo opisuje to firma, humbuckery Duality zaprzeczają poglądowi, że nie można zjeść ciastka i mieć ciastka. Duality rewolucjonizuje bowiem proces projektowania przetworników, poprzez kombinację pasywnego dźwięku i aktywnej dynamiki i kładąc większy nacisk na brzmienie samych pickupów.

Oznacza to, że jedna konstrukcja przynosi więcej detali pochodzących z brzmienia strun oraz frazowania ręki grającej, co cechuje bardziej elastyczne przetworniki pasywne, ale również wszelkie korzyści wynikające z technologii aktywnej - niskie brzmienie, wysoki headroom oraz sygnał, który pozostaje silny niezależnie od długości kabla. To sprawia, że Duality jest najbardziej interaktywnym aktywnym przetwornikiem na rynku. Niskie pasmo jest ciasne, dobitne i wyraźne, środkowe silne i dźwięczne, a wysokie czyste i pełne przestrzeni.

"Spędziliśmy dużo czasu zastanawiając się jak aktywne pickupy powinny brzmieć i wyglądać" - mówi Max Gutnik. "Ich dźwięczność jest bardzo wszechstronna, począwszy od najnowocześniejszych odmian metalu wymagających agresywnego ataku na autentycznym brzmieniu bluesa i country kończąc. Teraz możesz usłyszeć więcej detali pochodzących z gry, podczas gdy przedwzmacniacze wielu innych aktywnych pickupów maskują wszystko co dzieje się z gitarą. Duality zaakcentuje to, co pochodzi z twojego instrumentu."

Seymour Duncan Duality wykorzystujące magnesy Alnico 2 są w pełni ‘plug-and-play’ - jeśli gitara wyposażona jest w aktywne przetworniki wystarczy je wymontować i zamienić na Duality. Pickupy dostępne są jako zestaw do 6 strunówek, pojedynczo - pod mostek i gryf oraz w wersji trembucker. Wersje kolorystyczne to czarny i zebra.

http://www.seymourduncan.com