Gibson sprzedaje fabrykę w Memphis

Newsy
Gibson sprzedaje fabrykę w Memphis

Po 18 latach działalności Gibson planuje sprzedać legendarną fabrykę w amerykańskim Memphis i przenieść się do mniejszego zakładu w okolicy.

Według lokalnej gazety Memphis Daily News firma Gibson Guitar Corporation planuje w najbliższym czasie zamknąć i sprzedać swoją fabrykę zlokalizowaną przy 145 Lt. George W. Lee Avenue w Memphis, a produkcję przenieść się do mniejszego zakładu w okolicy. Jest ona obecnie wykorzystywana do produkcji gitar semi-hollow i hollowbody marki Gibson, która niedawno ogłosiła stosunkowo niewielką ilość nowych modeli Memphis na rok 2018.

Na przestrzeni blisko 12 tys. metrów kwadratowych mieszczą się nie tylko zakład produkcyjny oraz magazyn, ale również spora przestrzeń pracownicza i wystawiennicza oraz parking na 330 samochodów. Wartość tej fabryki Gibsona szacuje się na około 17 milionów dolarów. Na oficjalnym kanale marki znajdziemy świetne 'factory tour' po wspomnianym obiekcie:

W sierpniu tego roku branżowe media obiegła informacja o ogromnym długu amerykańskiego producenta instrumentów, który wedle doniesień ma wynosić już ponad 500 milionów dolarów. To właśnie sytuacja ekonomiczna koncernu ma być głównym powodem decyzji o przeniesieniu produkcji ze zbyt dużej fabryki do mniejszego zakładu.

Gibson zostaje w Memphis, a do momentu znalezienia nowej lokalizacji w okolicy wciąż będzie produkował swoje instrumenty w obecnej fabryce.

Zdjęcie: Raymond Boyd/Getty Images