Gibson Gary Clark Jr. Signature SG

Newsy
Gibson Gary Clark Jr. Signature SG

Do oferty firmy Gibson trafił nowy model SG sygnowany przez Gary'ego Clarka Jr.

Gibson Gary Clark Jr. Signature SG to całkowicie nowy model, zgodnie ze wskazówkami muzyka wykończony w kolorze Gloss Yellow i wyposażony w trzy agresywne przetworniki Gibson P90 odpowiadające za organiczne i dźwięczne brzmienie.

Do budowy korpusu instrumentu oraz gryfu o profilu Slim Taper użyto mahoniu. Na palisandrowej podstrunnicy umieszczono markery w kształcie trapezów wykonane z macisy perłowej oraz 24 progi. Podobnie jak w innych modelach Gibsona zapowiedzianych na 2018 rok, do konstrukcji progów zastosowano nową "kriogeniczną" technologię, zgodnie z którą progi, przed zainstalowaniem ich na podstrunnicy poddawane są działaniu ekstremalnie niskiej temperatury, co ma zwiększyć ich twardość i zmniejszyć tempo zużywania się. Menzura gitary wynosi 24,75" a promień podstrunnicy 12".

Z wykończeniem w kolorze Gloss Yellow uzupełnionym czarnym, pickguardem współgra niklowany osprzęt. Gitara posiada mostek ABR z aluminiowym strunociągiem, blokowane klucze Grovera, a także siodełko główki wykonano z odmiany grafitu o nazwie handlowej Tektoid.

Gibson Gary Clark Jr. Signature SG wyposażono w trzy przetworniki single-coil Gibson P90, wspomagane kondensatorami Orange Drop i regulowane odrębnymi pokrętłami Volume - P90SR pod gryfem, P90SM w pozycji środkowej oraz P90ST przy mostku. Elektronikę uzupełnia regulator Tone oraz trzypozycyjny przełącznik.

Gitara trafi do sprzedaży w cenie 1499 dolarów i wyposażona będzie dodatkowo w twardy futerał oraz zestaw akcesoriów Gibsona.

Nowy instrument Gary'ego Clarka Jr. można zobaczyć między innymi w materiale video opowiadającym o powstawaniu nowej wersji klasyka Beatlesów "Come Together", a także na okładce tego singla, który promuje soundtrack do filmu "Liga Sprawiedliwości".


http://www.gibson.com