Jackson prezentuje modele Limited Edition Wildcard Soloist

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson prezentuje modele Limited Edition Wildcard Soloist

Jedna z najciekawszych letnich propozycji Jacksona to trzy nowe, limitowane modele Soloist z serii Limited Edition Wildcard.

Nowe, unikalne instrumenty Limited Edition Wildcard to modele Pro Series Soloist "na sterydach", wyposażone w elementy, które zazwyczaj można znaleźć jedynie w gitarach z Custom Shopu marki.

Limited Edition Wildcard Soloist SL2P i SL2FM

Jackson Limited Edition Wildcard Series Soloist SL2P z węzełkowatym topem z topoli (Poplar Burl) w wykończeniu Transparent Black Burst na wysoki połysk i czarnym osprzętem.

Jackson Limited Edition Wildcard Series Soloist SL2FM z topem z klonu płomienistego w wykończeniu Transparent Black Burst na wysoki połysk i czarnym osprzętem.

Gitary posiadają olchowy korpus, naturalny binding topu, a także dopasowane kolorystycznie główki Jacksona z białym bindingiem, który znalazł się również na podstrunnicy. Gryf, wykonany z pięciu kawałków klonu i wenge, przechodzi przez całą długość korpusu. Został on wzmocniony grafitowymi prętami i posiada wykończenie przechodzące od malowanej wersji na wysoki połysk bliżej korpusu, do satyny w dalszej jego długości.

24 progowa, pozbawiona markerów hebanowa podstrunnica cechuje się zmiennym promieniem 12”-16” (304,8 mm - 406,4 mm) i przy 12 progu posiada pojedynczą inkrustację w kształcie obrysu płetwy rekina wykonaną z pearloidu. Koncertujący muzycy docenią świecące w ciemnościach boczne znaczniki pozycji Luminlay oraz łatwą regulację krzywizny gryfu od strony przetwornika gryfowego.

Mocne, nowoczesne brzmienie zapewnia para przykręcanych bezpośrednio do korpusu humbuckerów Fishman Fluence Modern PRF-MHB - CK1 przy mostku i AK1 przy gryfie z aktywną elektroniką. Ich pracę reguluje trójpozycyjny przełącznik oraz pojedyncze pokrętła Volume i Tone. Funkcja Push/Pull w gałce barwy pozwala na przełączanie między dwoma trybami voicingu - Voice 1 charakterystyczny dla nowoczesnego brzmienia aktywnych humbuckerów i Voice 2 z bardziej organicznym, pasywnym soundem.

Modele Jackson Limited Edition Wildcard Series Soloist SL2P i SL2FM to również mostek i siodełko Floyd Rose Original, klucze Gotoh oraz straplocki Dunlop.

Jackson Limited Edition Wildcard Series Soloist Arch Top Extreme SL27 EX

Modele wyposażone w 27 progów były do tej pory dostępne jedynie w Custom Shopie Jacksona. W związku z licznymi prośbami fanów, marka zaprezentowała pierwszy seryjny model liczący 27 progów.

Wildcard Series Soloist Arch Top Extreme SL27 EX przyciąga uwagę wykończeniem Blue Sparkle na wysoki połysk, dopasowaną kolorystycznie, odwróconą główką Jacksona, białym bindingiem główki i podstrunnicy, białymi przetwornikami oraz chromowanym osprzętem.

Instrument w konstrukcji Neck-Through Body posiada gryf wykonany z trzech kawałków klonu, boczne skrzydła korpusu z olchy oraz wypukły top. Satynowo wykończony gryf wzmacniają oczywiście grafitowe pręty. Poza wspomnianymi 27 progami jumbo, hebanowa podstrunnica mieści wykonaną z pearloidu pełną inkrustację w kształcie płetwy rekina przy 12 progu, a także boczne znaczniki pozycji Luminlay. Jej zmienny promień wynosi 12”-16” (304,8 mm - 406,4 mm).

Instrument uzbrojono w humbuckery DiMarzio Super Distortion DP100FW+BK przy mostku i DiMarzio Air Norton S DP180W przy gryfie sterowane trójpozycyjnym przełącznikiem oraz gałkami głośności i barwy. Również i w tym przypadku na osprzęt składają się mostek i siodełko Floyd Rose Original, klucze Gotoh oraz straplocki Dunlop.

https://www.jacksonguitars.com/