Jackson Concept Series

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson Concept Series

Jackson przedstawił nową serię Concept, zawierającą cztery innowacyjne projekty gitar. Jackson Concept to linia gitar premium, które posiadają customowe specyfikacje w przystępnej cenie, przeznaczone dla profesjonalistów, nagrywających i koncertujących muzyków.

Nowa seria Jackson Concept oferuje najwyższej jakości przetworniki i markowy osprzęt, zwykle zarezerwowany dla customowych modeli. Oferta obejmuje na razie dwie odsłony modeli Soloist i Rhoads, będące klasycznymi kształtami marki. Dostępne teraz ze świecącymi w ciemności kropkami po bokach Luminlay, mostkami Floyd Rose Original lub Hipshot oraz przetwornikami Seymour Duncan lub Fishman Fluence.

Concept Rhoads RR24 HS

Jackson Concept Rhoads RR24 HS to klasyczny kształt V Rhoads z olchowym korpusem i konstrukcją neck-through-body z trzyczęściowym klonowym gryfem wzmocnionym grafitowo, z hebanową podstrunnicą o zmiennym promieniu 12”-16”. Gitara wygląda naprawdę efektownie w białym wykończeniu z czarnymi lamówkami, a dzięki złotemu osprzętowi, który obejmuje tunery Gotoh, blokowane zaczepy paska Dunlop i mostek Floyd Rose Original, ten instrument z pewnością będzie zwracał uwagę. Na pokładzie znalazły się pickupy Seymour Duncan JB TB-4 przy mostku i Seymour Duncan Hot Rails SHR-1N przy gryfie.

Wersja Desert Camo z odwróconą główką i czarnym osprzętem, Concept Series Rhoads RR24-7 ma tę samą podstawową konstrukcję i drewno, co model powyżej, ale w formacie 7-strunowym. Przetworniki zostały zamienione na zestaw humbuckerów Seymour Duncan Distortion 7.

Concept Series Soloist

Jackson Concept Series Soloist ma mahoniowy korpus neck-through z naturalnym bejcowanym wykończeniem. Trzyczęściową szyjkę klon/wenge/klon wzmocnioną grafitem wykończono satynowo i zaopatrzono w hebanową podstrunnicę o promieniu 12”-16”. Model tn posiada mostek tremolo Floyd Rose Original i złoty osprzęt. Tym razem przetworniki to Seymour Duncan Full Shred SH-10B przy mostku i Seymour Duncan Custom Flat Strat SSL-6 w pozycji gryfowej.

Concept Series Soloist SLAT7P HT MS w kolorze Satin Bourbon Burst, posiada jesionowy korpus z topem z topoli wzorzystej,r ównież w konstrukcji neck-through-body.. Pięcioczęściowy gryf klon/wenge ma hebanową podstrunnicę i długość skali 25,5”-27”. Model ten wyposażono w zestaw humbuckerów Fishman Fluence Modern PRF-MH8-CB1 i PRF-MH8-AB1, z możliwością wyboru dwóch voicingów, które można wybrać za pomocą przełącznika push-pull w pokrętle tonu. Wyposażony jest w czarny stały mostek Hipshot 7.

www.jacksonguitars.com