Prosto z "Crossroads" - Jackson Pro Series Limited Edition San Dimas SD22 JB

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JACKSON
Prosto z "Crossroads" - Jackson Pro Series Limited Edition San Dimas SD22 JB

Jackson zaprezentował właśnie model Pro Series Limited Edition San Dimas SD22 JB, wzorowany na instrumencie Steve Vaia ze słynnej sceny gitarowego pojedynku z filmu "Crossroads".

Jedną z najbardziej pamiętnych scen filmu "Crossroads" ("Na rozdrożu") z 1986 roku był pojedynek gitarowy między Eugene Martone (granym przez Ralpha Macchio) a Jackiem Butlerem (w tej roli Steve Vai). Vai występuje w niej grając na czerwonym Jacksonie San Dimas w wersji Sparkle. Wzorowana na tym instrumencie gitara pojawiała się już w Custom Shopie marki, teraz trafi ona do nieco szerszego grona odbiorców, jako limitowany model w ramach linii Pro Series z oznaczeniem JB, odnoszącym się do inicjałów bohatera, w którego wcielił się Vai.

 

Oferujący podróż w czasie do shredderskich lat '80 Jackson Pro Series Limited Edition San Dimas SD22 JB dostępny jest w wersji Red Sparkle i wykończeniu na wysoki połysk z czarną główką oraz czarnym i chromowanym osprzętem.

Instrument o menzurze 25.5" (648 mm) posiada olchowy korpus oraz klonowy, przykręcany gryf, wzmocniony grafitowymi prętami i wykończony satynowo lakierem poliuretanowym. Również klonowa podstrunnica cechuje się zaokrąglonymi krawędziami i zmiennym promieniem 12"-16" (304,8 mm - 406,4 mm). Umieszczono na niej 22 progi jumbo oraz czarne kropki markerów o bocznych znaczników pozycji.

Za brzmienie odpowiada para humbuckerów DiMarzio - Super Distortion DP100 przy mostku i PAF Pro DP151 przy gryfie, które sterowane są trójpozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczym pokrętłem Volume. Na pozostały osprzęt składa się przykręcany bezpośrednio do korpusu mostek Floyd Rose 1000 Series Double-Locking Tremolo, siodełko Floyd Rose 1000 Series oraz klucze Jacksona i straplocki Dunlopa.

 

https://www.jacksonguitars.com/