Jackson Pro Series Signature Brandon Ellis Kelly

Newsy

Krzysztof Inglik

Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson Pro Series Signature Brandon Ellis Kelly

Jackson oraz gitarzysta Black Dahlia Murder prezentują najnowszy sygnowany model Pro Series Kelly w charakterystycznym wykończeniu Green Crackle.

Brandon Ellis: "To spełnienie moich marzeń, ponieważ jako wieloletni fan gitar Jacksona i wykończenia typu crackle, mam teraz swój własny model. To naprawdę surrealistyczna sytuacja! Od lat pytaliście Jacksona o ten instrument, muszę więc podziękować Jacksonowi oraz wam, moim fanom, za przyczynienie się do tego."

Jackson stosuje wyrazisty motyw Crackle w różnych modelach gitar, ale szczególnie dobrze komponuje się on z instrumentami o ostrych metalowych kształtach. Pro Series Signature Brandon Ellis Kelly został wykończony w całości w czarnym kolorze i na wysoki połysk, a motyw Green Crackle zdobi korpus oraz tylną część gryfu. Całości towarzyszy czarna, odwrócona główka z zielonym logo marki, czarny binding podstrunnicy i główki, osprzęt w tym samym kolorze, a także odwrócone markery typu 'płetwa rekina'.

Brandon Ellis: "Zdecydowałem się na kształt Kelly, ponieważ ma tradycyjnie heavymetalowy wygląd i jest elementem starej szkoły Jacksona. Do momentu, kiedy zamówiłem dla siebie model w Custom Shopie, w oparciu o który powstała ta gitara, nigdy wcześniej nie widziałem kształtu Kelly w wersji crackle, uznałem więc, że moim obowiązkiem jest to urzeczywistnić. Zrezygnowałem z przetwornika gryfowego, ponieważ w ogóle go nie używam, a dzięki temu pozostało więcej miejsca na drewno w korpusie i dla wykończenia crackle, a do tego dochodzi mniej okablowania, a co za tym idzie możliwych błędów. Na pozycję mostkową wybraliśmy Seymour Duncan Parallel Axis Trembucker Original, bardzo niedoceniany przetwornik, którego używam przez ostatnią dekadę, wyprodukowany przez inną niesamowitą firmę. Seymour Duncan jest ze mną od mojej pierwszej trasy koncertowej w 2011 roku i cieszę się, że mój sygnowany model będzie wyposażony właśnie w ten pickup. To był konieczny element."

Gitara w konstrukcji neck through body posiada klonowy gryf, wzmocniony grafitowym wkładem, oraz korpus z topoli. Hebanowa podstrunnica o zmiennym promieniu 12"-16" (304,8 mm - 406,4 mm) mieści 24 progi jumbo. Osprzęt obejmuje podwójnie blokowany mostek tremolo Floyd Rose 1000 Series, umieszczony we wnęce w korpusie, blokowane siodełko Floyd Rose 1000 oraz klucze Jacksona i straplocki Dunlopa.

Wspomniany przetwornik Seymour Duncan Parallel Axis Original cechuje się opatentowaną konstrukcją wykorzystującą podwójne nabiegunniki dla każdej struny, co wydłuża naturalny sustain, poprawia czystość brzmienia i zwiększa gain. Ponadto magnesy Alnico 5 i większa ilością zwojów w cewkach przetwornika Parallel Axis wpływają się na wyraźny, jasny ton, klarowną artykulację, czyste górne pasmo i zwarty, skoncentrowany dół. Kontrola humbuckera obejmuje pojedyncze pokrętło głośności.

https://www.jacksonguitars.com/