Jackson Pro Dinky DK Modern Ash

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson Pro Dinky DK Modern Ash

Wśród nowości marki Jackson, zaprezentowanych na targach NAMM 2020, znalazły się modele Pro Dinky DK Modern Ash w wersji sześcio i siedmiostrunowej.

Linia Pro Series wzmocniła się o cztery całkowicie nowe gitary Pro Dinky DK Modern Ash, różniące się kolorystyką, zastosowanym typem mostka oraz ilością strun. Są to modele: Pro Series Dinky DK Modern Ash FR6 w wykończeniu Baked White, FR7 w kolorze Baked Green, HT6 w wersji Baked Red oraz HT7 Baked Blue. Instrumenty przeznaczone są przede wszystkim dla nowoczesnych gitarzystów, koncentrujących się w znacznej mierze na technicznym graniu i oferują m.in ergonomiczny design, wielowymiarowe brzmienie oraz interesujący wygląd. Satynowa powierzchnia korpusu została poddana piaskowaniu, co pozwala na podkreślenie naturalnego układu słoi drewna. Zastosowano również dopasowaną kolorystycznie, odwróconą główkę Jackson AT-1 z układem kluczy 3+3 lub 3+4 oraz czarny hardware.

Pro Series Dinky DK Modern Ash FR6 Baked White oraz FR7 Baked Green

Pro Series Dinky DK Modern Ash HT6 Baked Red oraz HT7 Baked Blue

 Jesionowy korpus połączono z gryfem wykonanym z trzech kawałków drewna - klonu przedzielonego wenge. Przykręcany, wzmocniony grafitowym prętem gryf również posiada satynowe wykończenie. Hebanowa podstrunnica cechuje się zmiennym promieniem 12”-16” (304.8 mm to 406.4 mm), 24 progami jumbo oraz kropkami markerów umieszczonymi przy krawędziach i wykonanymi z pearloidu. Wygodę gry zwiększają świecące w ciemnościach, boczne znaczniki pozycji Luminlay. Menzura wynosi 25,5” (648 mm) w przypadku modeli sześciostrunowych FR6 i HT6 oraz 26,5” (673 mm) dla wersji uzbrojonych w dodatkową strunę (FR7 i HT7).

Nazwy poszczególnych modeli Pro Dinky DK Modern Ash wskazują na zastosowany mostek. FR6 i FR7 wyposażono w podwójnie blokowane tremolo (typu recessed, czyli umieszczone w wyfrezowanej komorze) i blokowane siodełko Floyd Rose 1000 Series oraz w klucze Jackson na licencji Gotoha. HT6 i HT7 to mostek Hipshot, siodełko Graph Tech TUSQ XL oraz blokowane klucze Gotoh.

Na aktywną elektronikę składa się para wszechstronnych przetworników Fishman Fluence Open Core PRF-COC (PRF-CO7 w wersji siedmiostrunowej) oraz pięciopozycyjny przełącznik i pojedyncze regulatory Volume i Tone. Pokrętło barwy kryje w sobie opcję Push/Pull, który pozwala na wybór voicingu 1 lub 2 w pozycji pierwszej (pełny humbucker mostkowy) i piątej (pełny humbucker gryfowy) przełącznika przetworników. Druga, trzecia i czwarta pozycja pickupów to brzmienie single-coil voicingu 3.

 

 

 

https://www.jacksonguitars.com/