Jackson Pro Series Signature Marty Friedman MF-1

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson Pro Series Signature Marty Friedman MF-1

Cztery lata po premierze sygnowanego przez Marty Friedmana modelu Jackson MF-1, firma wraca z kolejnym, tym razem z linii Pro Series.

Pierwsze, po wielu latach przerwy (debiutancką sygnaturą Friedmana z logo Jacksona był model Kelly z 1996 roku) sygnatury Jackson USA Signature Marty Friedman MF-1 oraz X Series Signature MF-1, ujrzały światło dzienne w styczniu 2017 roku, wkrótce po dołączeniu byłego gitarzysty Megadeth i Cacophony do grona oficjalnych artystów marki. Cztery lata później fani otrzymują znacznie przystępniejszy cenowo niż wersja z linii USA model MF-1, dostępny w ramach linii Pro Series i charakteryzujący się między innymi ciekawym wykończeniem Purple Mirror, stylizowanym na pęknięte lustro.

Pomimo niższej ceny, Jackson Pro Series Signature Marty Friedman MF-1 został wyposażony w szereg klasowych komponentów. Instrument, o menzurze 24,75" (629 mm) posiada mahoniowy korpus w kształcie Monarkh a fioletowemu topowi Cracked Mirror towarzyszy trójwarstwowy binding (biały/abalone/biały). Mahoniowy, wklejany gryf z grafitowym prętem napinającym, połączony z główką metodą scarf joint, został - podobnie jak tylna część korpusu - wykończony na czarno (Gloss Black). Hebanowa podstrunnica o promieniu 12" (305 mm) mieści 22 progi jumbo, prostokątne markery z białego pearloidu oraz biały binding, który obejmuje także odwróconą główkę Jacksona.

MF-1 napędzany jest przez sygnowaną przez Friedmana parę pasywnych humbuckerów EMG MF z magnesami Alnico 5. Pickupy, umieszczone w preferowanych przez Friedmana, szczotkowanych puszkach black chrome, kontrolowane są przez odrębne dla każdego przetwornika regulatory Volume i Tone oraz trójpozycyjny przełącznik. Ponadto na pokładzie instrumentu znalazł się mostek Jackson TOM-Style ze strunociągiem typu anchored, siodełko z czarnego plastiku oraz blokowane klucze Jacksona usytuowane na główce AT-1 w pozycji 3+3 (trzy na górze i trzy na dole).

 

https://www.jacksonguitars.com/