Radium - nowy model Godin Guitars

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GODIN
Radium - nowy model Godin Guitars

Firma Godin Guitars zaprezentowała najnowszy model gitary solid-body, z pojedynczym wcięciem w korpusie - Radium.

Radium jest całkowicie nowym modelem gitary w ofercie marki Godin, który według zapowiedzi łączy najlepsze elementy modeli Radiator i Stadium. W porównaniu z bardziej tradycyjnymi instrumentami z korpusami solid-body i pojedynczym wcięciem (choćby takimi jak Godin Session, Passion czy Stadium), Radium oferuje mniej oczywiste rozwiązania, jak krótsza menzura, wynosząca 24,75", wklejany gryf, czy główka z układem kluczy 3+3.

Gitara dostępna jest w dwóch wersjach, różniących się m.in naturalnym i stylowym wykończeniem: 

Carbon Black RN

Winchester Brown RN

Radium Carbon Black RN posiada korpus wykonany z lipy kanadyjskiej (lipa laurentyńska) oraz wklejany gryf z klonu srebrzystego. Radium Winchester Brown RN to mahoniowy gryf i centralna część korpusu oraz boczne skrzydła korpusu z lipy kanadyjskiej. Palisandrowa, w obydwu przypadkach, podstrunnica mieści 22 progi i siodełko Graphtech, a jej promień wynosi 12" (304,8 mm).

 

Radium charakteryzuje się konfiguracją przetworników typu HSH oraz wzorowaną na Telecasterze, przeprojektowaną płytką pod kontrolery, na której znajdziemy pokrętła Volume i Tone (z opcją Push-Pull rozłączającą cewki) oraz pięciopozycyjny przełącznik, w przeciwieństwie do tradycyjnego Tele, ułożony pod kątem. W pozycji przy mostku i gryfie zamocowano humbuckery Custom Godin Zebra (Carbon Black RN) lub Custom Godin w niklowanej puszce (Winchester Brown RN), przetwornik środkowy to Custom Cajun Nickel Single Coil.

Godin Radium posiada ponadto klucze o przełożeniu 18:1 (struny basowe) i 26:1 (struny wiolinowe) oraz mostek typu wraparound (struny przewleka się od strony przetworników a następnie owija).

 

https://godinguitars.com/