Nowy model Godin Guitars - Session HT

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GODIN
Nowy model Godin Guitars - Session HT

Firma Godin zaprezentowała nowy model z serii Session, wyposażony w mostek hard-tail i dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

W przeciwieństwie do wcześniejszych modeli z tej serii - Session LTD, uzbrojonych w mostki tremolo - Session HT, jak wskazuje nazwa, posiada mostek typu hard-tail, który ma wydłużyć sustain i poprawić stabilność stroju. Instrumenty, mające charakteryzować się dużą wszechstronnością, budowane są w Ameryce Północnej i będą oferowane w cenie przystępnej dla przeciętnego gitarzysty.

Godin Session HT to konstrukcja klonowa, z korpusem z klonu srebrzystego i gryfem przykręcanym pięcioma śrubami. Podstrunnica z wawrzynu indyjskiego mieści 22 progi oraz białe kropki markerów. Jej promień wynosi 12", podczas gdy menzura instrumentu to 25,5". Model dostępny jest w trzech półmatowych wersjach wykończenia Matte Black, Trans Cream i Bourbon Burst.

Podobnie jak w przypadku modeli Session LTD, również HT charakteryzuje się konfiguracją przetworników HSS, choć tym razem mostkowy humbucker został osłonięty puszką. Zastosowano tu humbuckera Godin Custom, podczas gdy przy gryfie i w pozycji środkowej znalazły się pickupy Godin GS-1 Single Coil. Ich pracę reguluje pięciopozycyjny przełącznik oraz regulatory głośności i barwy z opcją push-pull dającą możliwość rozłączania cewek.

Poza mostkiem hard-tail na pokładzie gitary znajdziemy również klucze o przełożeniu 18:1 oraz trzymające stabilność stroju siodełko Graphtech.

 

 

 

 

https://godinguitars.com