Nowe modele Godin Stadium HT

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GODIN
Nowe modele Godin Stadium HT

Kolejną nowością marki Godin jest Stadium HT oferowany w trzech wersjach wykończenia.

Nowoczesny model Stadium HT, z jednolitym korpusem i pojedynczym wcięciem cechuje się, zgodnie z zapowiedziami firmy, unikalnym wykończeniem, inspirowanym modelami akustycznymi. Ma ono na celu nie tylko zapewnić vintage'owy wygląd ale również pozwolić na właściwe oddychanie i rezonans drewna. Instrument, komfortowy jak "stara para jeansów" dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych - Trans White RN, z ciemną palisandrową podstrunnicą i białymi znacznikami pozycji oraz Matte Black MN i Havana Brown MN - obydwa z jasną podstrunnicą z klonu i czarnymi markerami.

Godin Stadium HT Trans White RN

Godin Stadium HT Matte Black MN

Godin Stadium HT Havana Brown MN

Lekki korpus gitary wykonano z lipy kanadyjskiej (lipa laurentyńska), a przykręcany gryf z klonu cukrowego. Podstrunnica o promieniu 12" (304,8 mm) mieści 22 progi oraz siodełko Graphtech o szerokości 1,65" (41,91 mm). Menzura wynosi 25,5" (647,7 mm). Na osprzęt składa się mostek Custom T-Ashtray Hardtail z trzema mosiężnymi siodełkami oraz klucze o przełożeniu 18:1.

Za przeniesienie brzmienia odpowiada para przetworników single coil - umieszczony na mostku Custom Godin Cajun oraz gryfowy Godin GS-3. Przeprojektowana, vintage'owa płytka pod kontrolery mieści pokrętła Volume i Tone oraz usytuowany pod kątem trzypozycyjny przełącznik.

 

 

https://godinguitars.com/