Godin Multiac Grand Concert Deluxe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GODIN
Godin Multiac Grand Concert Deluxe

Godin zaprezentował najnowszy model z nylonowej rodziny Multiac Grand Concert - Deluxe, wyposażony m.in. w nowo zaprojektowany układ elektroniczny.

Jak zapowiada firma, Multiac Grand Concert Deluxe to "prawdziwa reprezentacja wizjonerskiego designu Godin", która oferuje "poziom wyrafinowania i jakości gry, z którym nie może równać się żaden inny instrument w segmencie nowoczesnych gitar nylonowych". Gitara jest przy tym kulminacją bliskiej współpracy z firmą LR Baggs w celu opracowania - specjalnie na potrzeby tego modelu - nowego, prawdziwie przełomowego systemu przedwzmacniacza Custom Voiced.

Zbudowany w Kanadzie Godin Multiac Grand Concert Deluxe posiada jednolity top z drewna cedrowego oraz mahoniowy korpus z dwoma komorami i jednolitą płytą tylną. Podobnie jak w innych modelach Multiac, komorowany design Deluxe oraz niewielki kanał łączący komorę korpusu z wyposażoną w otwory sekcją preampu, rozwiązują problem sprzężeń zwrotnych i umożliwiają swobodę i kontrolę nad instrumentem podczas gry na żywo nawet w najbardziej hałaśliwym środowisku.

Mahoniowy gryf wieńczy podstrunnica z kompozytu Richlite, z którego wykonano również mostek. Wolna od znaczników pozycji podstrunnica o promieniu 24" (609,6 mm) mieści 19 progów. Instrument posiada ponadto siodełko Graphtech o szerokości 2" (50,8 mm), klucze o przełożeniu 16:1 a także komplet strun HTC Nylon. Gitara w naturalnym kolorze została wykończona na wysoki połysk, a jej menzura wynosi 25,66" (651 mm).

Godin Multiac Grand Concert Deluxe wyposażono w elektronikę LR Baggs Custom Voiced. Instrument oferuje wyraźny i czysty dźwięk akustyczny z indywidualnych siodełek mostka Gold HEX Acoustic, który można połączyć z mikrofonem Lyric, w celu uzyskania nieskazitelnego i najbardziej subtelnego brzmienia. Lyric sprawia również, że płyta wierzchnia gitary jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju perkusyjne dźwięki i rytmy, co szczególnie dobrze sprawdzi się przy grze flamenco oraz innych bardziej ekstrawaganckich i żywiołowych stylach gry na gitarze z nylonowymi strunami.

Elektronika obejmuje na nowo zaprojektowany pickup Hex pod mostkiem z kontrolą Volume, trójfazową korekcję (Treble-Mid-Bass), suwak Blend do regulacji mikrofonu Lyric, regulowaną symulację nasycenia taśmy oraz kontrolę fazy. Tradycyjne dla modeli Multiac suwaki kontroli w górnym rogu instrumentu są nieco większe oraz, po raz pierwszy, mają kremowy kolor, dzięki czemu są lepiej widoczne i ułatwiają dynamiczną zmianę ustawień na scenie. Pomyślano jednak o użytkownikach, którzy woleli wcześniejsze, bardziej subtelne rozwiązanie - w komplecie z gitarą jest również komplet czarnych regulatorów, które można wymienić samodzielnie.

 

https://godinguitars.com/