Godin Stadium ’59 Desert Green

Newsy
Pozostałe artykuły marki GODIN
Godin Stadium ’59 Desert Green

Najnowszym modelami kanadyjskiej firmy Godin Guitars z 'telecasterowej' serii Stadium jest Stadium ’59 w wykończeniu Desert Green.

Godin Stadium ’59 Desert Green to - jak informuje firma - połączenie nowoczesnej grywalności i wszechstronności brzmieniowej zapewnionej przez charakterystyczny układ przetworników z klasyczną prezencją, eleganckim zielonym wykończeniem na wysoki połysk oraz vintage'owymi elementami w rodzaju fenderowskiego mostka typu popielniczka. Instrument dostępny jest w dwóch wersjach - Desert Green RN z palisandrową podstrunnicą oraz MN z podstrunnicą z klonu.

Gitara o menzurze 25,5" (647,7 mm) posiada korpus z lipy amerykańskiej oraz gryf z klonu cukrowego. Na podstrunnicy o promieniu 12" umieszczono 22 progi oraz znaczniki pozycji w kształcie kropek. Na wyposażenie instrumentu składa się siodełko Graphtech, klucze o przełożeniu 18:1 oraz mostek Custom T – Fully z regulowanymi mosiężnymi siodełkami.

Za podkreślaną przez producenta brzmieniową wszechstronność odpowiada para przetworników w układzie: humbucker Seymour Duncan ‘59 przy gryfie oraz skonstruowany przez firmę single-coil Godin Custom Cajun. Za ich pracę odpowiadają regulatory Volume i Tone oraz pięciopozycyjny przełącznik.

 

 

https://godinguitars.com
http://www.megamusic.pl