Godin Radium Winchester Brown RN LTD

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GODIN
Godin Radium Winchester Brown RN LTD

Do debiutującej w tym roku linii Godin Radium dołączył nowy, limitowany model w wersji Winchester Brown z innym zestawem przetworników.

Przypomnijmy, że Radium jest całkowicie nowym modelem w ofercie marki Godin, który łączy elementy modeli Radiator i Stadium. W porównaniu z bardziej tradycyjnymi instrumentami z korpusami solid-body i pojedynczym wcięciem (choćby takimi jak Godin Session, Passion czy Stadium), Radium oferuje mniej oczywiste rozwiązania, jak krótsza menzura, wynosząca 24,75", wklejany gryf, czy główka z układem kluczy 3+3. Linia zadebiutowała w tym roku wraz z dwoma modelami - Carbon Black RN i Winchester Brown RN.

Najnowszy, limitowany do jedynie 100 egzemplarzy Godin Radium Winchester Brown RN LTD zachowuje naturalne, półmatowe wykończenie charakterystyczne dla swoich poprzedników. Podobnie jak w przypadku wersji Winchester Brown RN instrument korpus, którego centralny pas został wykonany z mahoniu, a boczne skrzydła z z lipy kanadyjskiej. Wklejany mahoniowy gryf wieńczy palisandrowa podstrunnica o promieniu 12" (304,8 mm), która mieści 22 progi i siodełko Graphtech. Gitara posiada klucze o przełożeniu 18:1 (struny basowe) i 26:1 (struny wiolinowe) oraz mostek typu wraparound. Zgodnie z charakterem gitary, na płytce pręta napinającego gryf, napis Radium został zastąpiony przez Limited.

Godin Radium Winchester Brown RN LTD zachowuje oczywiście układ przetworników HSH, ale tym razem zastosowano humbuckery Bare Knuckle Boot Camp True Grit Zebra (mostek i gryf) oraz pickup Godin GS-2 Single Coil w pozycji środkowej. Radium charakteryzuje się wzorowaną na Telecasterze, przeprojektowaną płytką pod kontrolery, na której znajdziemy pokrętła Volume i Tone (z opcją Push-Pull rozłączającą cewki) oraz pięciopozycyjny przełącznik, w przeciwieństwie do tradycyjnego Tele, ułożony pod kątem.