Godin Imperial Laguna Blue GT EQ

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GODIN
Godin Imperial Laguna Blue GT EQ

Do akustyczny modeli w ofercie marki Godin dołączył najnowszy, w całości wykonany w Kanadzie, Imperial Laguna Blue GT EQ. 

Zdaniem firmy, instrument utrzymany w pastelowej tonacji nawiązującej do czasów sprzed kilku dekad, jest jedną z tych gitar, która momentalnie wywołuje efekt 'wow'. Przyjrzyjmy mu się więc bliżej.

Godin Imperial Laguna Blue GT EQ posiada korpus typu Dreadnought w rozmiarze Concert Hall, wykończony na wysoki połysk. Jednolity top ze świerku sitka w kolorze Laguna Blue, połączono z jednolitą tylną płytą i boczkami z mahoniu. Mahoń posłużył również do budowy gryfu, podczas gdy podstrunnicę wykonano z przypominającego heban kompozytu Richlite. Podstrunnica mieści 21 progów, kropki znaczników pozycji oraz inkrustację przy 12 progu, charakterystyczną dla wszystkich akustycznych modeli marki. Promień podstrunnicy wynosi 16", a szerokość siodełka Graphtech TUSQ 1,72" (43,688 mm). Menzura to 25,5" (647,7 mm).

Na pokładzie instrumentu znajdziemy również mostek z hebanu, klucze o przełożeniu 18:1 (struny basowe) i 26:1 (struny wiolinowe) oraz dyskretnie zamocowany w otworze rezonansowym preamp LR Baggs Anthem z pickupem i mikrofonem montowanymi wewnątrz pudła, regulatorami Volume, Mix i Phase (odwrócenie fazy) a także wskaźnikiem poziomu zużycia baterii i poziomu mikrofonu. W skład kompletu wchodzi futerał Deluxe TRIC.

https://godinguitars.com/