Godin startuje z linią Nylon Series

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GODIN
Godin startuje z linią Nylon Series

Godin powiększył swoją ofertę gitar akustycznych o nową serię instrumentów z nylonowymi strunami, wcześniej produkowanych pod marką La Patrie.

Jak informuje firma, linia Godin Nylon Series ma być "hołdem dla wieloletniego dziedzictwa i jakości gitar z nylonowymi strunami marki La Patrie." Innymi słowy, mamy tu do czynienia z typowym rebrandingiem, ponieważ powstała w 1982 roku marka La Patrie była własnością firmy Godin. Teraz cała jej oferta gitar klasycznych, trafia bezpośrednio do katalogu Godina, jako uzupełnienie dotychczasowej kolekcji instrumentów ze stalowymi strunami.

Gitary z linii Godin Nylon Series wciąż będą wytwarzane w tej samej fabryce co ich wcześniejsze wersje, zlokalizowanej w mieście La Patrie w kanadyjskiej prowincji Quebec. Jednocześnie mają kontynuować "tradycję i wysoką jakość La Patrie", dzięki unikalnemu designowi i takim elementom konstrukcyjnym jak lekkie, jakościowe drewno o świetnych właściwościach akustycznych, testowane ciśnieniowo jednolite topy, wygodne mahoniowe gryfy, a także podstrunnice o niewielkim promieniu zapewniające gładką, komfortową grę i opcjonalna elektronika, przydatna podczas występów na żywo.

Nowa linia oferuje unikalne modele o różnych typach korpusu i rozmiarach dla graczy na każdym poziomie umiejętności; począwszy od podstawowego poziomu i modeli Etude i Motif, przez średniotonowy Concert i Concert CW, prestiżowe Collection i Presentation, aż po profesjonalne modele Arena.

Instrumenty posiadają jasny binding topu i płyty tylnej, 19 progów, siodełka Graphtech o szerokości 2" (50,8 mm) oraz klucze o przełożeniu 14:1. Ich menzura wynosi 25,66" (ok 652 mm), a promień podstrunnicy 24" (609,6 mm).

Godin Motif i Etude cechują się wykończeniem Semi Gloss i posiadają jednolity cedrowy top oraz boki i tył z kanadyjskiej wiśni. Podstrunnicę i mostek wykonano z palisandru.

Godin Motif posiada kompaktowy korpus w rozmiarze 3/4 klasycznego, zachowując pełnowymiarową menzurę 25,66".

Godin Etude to najpopularniejszy model w dotychczasowym katalogu La Patrie o takiej samej specyfikacji jak Motif, ale z korpusem w pełnym rozmiarze.

Godin Concert i Concert CW QIT cechują się wykończeniem High Gloss i posiadają jednolity cedrowy top oraz boki i tył z jednolitego mahoniu. Podstrunnicę i mostek wykonano z palisandru.

Godin Concert

Godin Concert CW QIT z pojedynczym wcięciem i pokładową elektroniką Godin EPM Quantum 1T z wbudowanym tunerem i podsiodełkowym pickupem

Godin Collection i Presentation cechują się wykończeniem High Gloss i posiadają jednolity cedrowy top oraz boki i tył z jednolitego palisandru. Z palisandru wykonano również podstrunnicę i mostek.

Godin Collection został wykonany przez najbardziej doświadczonych lutników Godina.

Godin Presentation

Godin Arena to seria ręcznie wykonanych gitar z cienkimi korpusami thinline, które, jak zapewnia Godin, oferują elementy konstrukcji i grywalność "dotąd niespotykane w gitarze z nylonowymi strunami". Bardzo wygodne instrumenty charakteryzują się misternie wykonanymi rozetami, customowymi polerowanymi wykończeniami, dużymi wycięciami oraz innowacyjnym, dwufunkcyjnym systemem prętów wzmacniających, niespotykanym w tradycyjnych gitarach klasycznych.

Cztery modele Arena zostały wykonane z trzech gatunków drewna: mahoniu, dzikiej wiśni lub klonu płomienistego i posiadają jednolite topy z selekcjonowanego i testowanego ciśnieniowo świerku.

Godin Arena CW QIT w naturalnym wykończeniu Semi Gloss to boki i tył z kanadyjskiej wiśni oraz podstrunnica i mostek z palisandru. Na pokładzie zamocowano elektronikę Godin EPM Quantum 1T z wbudowanym tunerem i podsiodełkowym pickupem.

Godin Arena Mahogany CW QIT w naturalnym wykończeniu High Gloss to boki i tył z jednolitego mahoniu oraz podstrunnica i mostek z palisandru. Na wyposażeniu elektronika Godin EPM Quantum 1T z wbudowanym tunerem i podsiodełkowym pickupem.

Godin Arena Flame Maple CW Dual Source EQ w naturalnym wykończeniu High Gloss to boki i tył z klonu płomienistego oraz mostek z palisandru i podstrunnica z kompozytu Richlite. Na pokładzie zamocowano customową elektronikę Godin Dual Source.

Godin Arena Pro CW Bourbon Burst Dual Source EQ w wykończeniu Bourbon Burst na wysoki połysk. Gitara posiada boki i tył z jednolitego mahoniu oraz mostek z palisandru i podstrunnicę z kompozytu Richlite. Na pokładzie zamocowano customową elektronikę Godin Dual Source.

 

https://godinguitars.com/