Godin Montreal Premiere Indigo Blue A/E

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GODIN
Godin Montreal Premiere Indigo Blue A/E

Serię gitar Montreal Premiere firmy Godin powiększył nowy model w eleganckim wykończeniu Indigo Blue i dodatkowym układem LR Baggs pozwalającym na uzyskanie brzmień akustycznych.

To pierwszy elektro-akustyczny model w serii Montreal Premiere, co znalazło swoje odzwierciedlenie w oznaczeniu A/E w nazwie. Po raz pierwszy został on zaprezentowany w styczniu na targach NAMM 2019. Korpus instrumentu wykonano z drewna dzikiej wiśni kanadyjskiej. Zastosowano również, znany z kilku wcześniejszych modeli Montreal Premiere, rzeźbiony, świerkowy blok centralny w wersji 'breathe-through', czyli umożliwiającej swobodny przepływ powietrza wewnątrz korpusu. Korpus w kolorze Indigo Blue wykończono na wysoki połysk.

Gryf zbudowano z klonu srebrzystego, a podstrunnicę z komponentu Richlite, który znajdziemy w wielu innych modelach Godin, ale również w instrumentach Gibsona czy Martina. Promień podstrunnicy wynosi 12", a znalazły się na niej 22 progi oraz białe kropki znaczników pozycji. Menzura wynosi 24,75".

Godin Montreal Premiere Indigo Blue A/E posiada siodełko Graphtech, klucze o przełożeniu 18:1 w przypadku strun basowych i 26:1 w przypadku strun wiolinowych oraz mostek LR Baggs T-Bridge ze strunociągiem Graphtech Resomax. Poza przeznaczonym dla brzmień akustycznych systemem LR Baggs T-Bridge z preampem Control-X gitarę uzbrojono w parę humbuckerów Seymour Duncan - Jazz SH-2n przy gryfie i Custom SH-11p przy mostku. Na elektronikę złożył się również trzypozycyjny przełącznik toggle dla przetworników magnetycznych oraz regulatory Tone, Volume i Volume z trzypozycyjnym przełącznikiem blend dla brzmień akustycznych. Gitara posiada również dwa wyjścia - oddzielne do podłączenia wzmacniacza do gitary akustycznej lub elektrycznej.

 

https://godinguitars.com