Nowe modele Schecter PT Pro w wykończeniu Burst

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Nowe modele Schecter PT Pro w wykończeniu Burst

Do oferty Schectera dołączyły dwa nowe modele PT Pro w wyrazistych wykończeniach Trans Purple Burst i Trans Blue Burst.

Gitary w konstrukcji Bolt-on charakteryzują się płaskim, olchowym korpusem i topem z klonu wzorzystego, a także gryfem z przypiekanego klonu, czyli poddanego wysokiej temperaturze. W zależności od wykończenia użyto innego materiału do budowy podstrunnicy. Wersja Trans Purple Burst posiada podstrunnicę z hebanu, Trans Blue Burst z przypiekanego klonu. Instrumenty nie mają pickguardów, a ich wykończenie uzupełnia jednowarstwowy binding w kolorze kości słoniowej oraz czarny osprzęt.

Schecter PT Pro uzbrojono w pickupy Schecter USA Z-Plus, a ich kontrola to trzypozycyjny przełącznik i regulatory Volume i Tone (z opcją push-pull). Podstrunnica o promieniu 14" mieści 22 progi extra jumbo, tradycyjne markery w kształcie kropek, a także fluorescencyjne znaczniki boczne (glow in the dark). Pozostały osprzęt to: mostek PT-H z siodełkami ze stali nierdzewnej i strunami przechodzącymi przez korpus, siodełko Graph Tech XL Black Tusq oraz blokowane klucze Schectera.

 

Przypomnijmy że modele Scheter PT, o kształcie wyraźnie nawiązującym do Telecastera, to swoisty tribute dla Pete Townshenda - stąd skrót PT. Gitarzysta The Who to bardzo ważna postać w historii marki, która powstała w 1976 roku i początkowo była typowym zakładem rzemieślniczym reperującym i przerabiającym gitary. Pierwsza skierowana dla klientów oferta customowych modeli opartych na kształtach instrumentów Fendera trafiła na rynek w 1979 roku. Właśnie wtedy za pośrednictwem technicznego Alana Rogana jeden z modeli Schectera o kształcie Telecastera i czarnym wykończeniu trafił do rąk Pete Townshenda. Gitarzysta The Who użył go po raz pierwszy podczas koncertu w Madison Square Garden w Nowym Jorku, we wrześniu 1979 roku. Był to prawdopodobnie pierwszy udokumentowany przypadek użycia gitary Schectera. Model ten towarzyszył Townshendowi do 1982 roku.

https://www.schecterguitars.com