Schecter: nowa sygnatura Milesa Dimitri Bakera

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Schecter: nowa sygnatura Milesa Dimitri Bakera

Gitarzysta Interloper, znany również z gry w Rings of Saturn, Milesa Dimitri Baker może już pochwalić się najnowszą sygnaturą marki Schecter.

"Ten model odzwierciedla wszystko, czego oczekuję od gitary, a nawet więcej... Ogromne podziękowania dla wspaniałej i ciężko pracującej ekipy Schectera, a także fanów, przyjaciół i rodziny za nieustające wsparcie, które otrzymywałem przez ostatnie lata. Ten rok zaczyna się doskonale." - mówi Baker.

Schecter Miles Dimitri Baker SVSS dostępny jest w opcji dla prawo i leworęcznych graczy, w wykończeniu Crimson Red Burst Satin z czarnymi elementami - hardware, pickguardem i bindingiem podstrunnicy. Z tyłu główki umieszczono podpis Bakera. Symbol SVSS w nazwie wskazuje na przynależność gitary do wyścigowej rodziny Schectera, Sun Valley Super Shredder.

Instrument charakteryzuje się konstrukcją neck-through body - gryf z trzech kawałków klonu połączono z bocznymi elementami korpusu wykonanymi z jesionu bagiennego. Cienki gryf o profilu C został wzmocniony grafitowymi prętami. Korpus wieńczy top z klonu wzorzystego, a gryf jasna, klonowa podstrunnica. Znalazły się nie niej 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej oraz markery w kształcie czarnych kółek, rozmieszczone przy krawędziach podstrunnicy. Nie zabrakło również bocznych, fluorescencyjnych znaczników pozycji Luminlay. Promień podstrunnicy wynosi 14” (355 mm), menzura 25,5” (648 mm), a szerokość siodełka 1,625” (41,3 mm).

Schecter Miles Dimitri Baker SVSS wyposażono w klucze Grover Rotomatic o przełożeniu 18:1 oraz mostek i siodełko główki Floyd Rose 1500 Series. Za brzmienie odpowiada para humbuckerów Seymour Duncan - Pegasus (przy mostku) i Sentient (przy gryfie), sterowana pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczym pokrętłem głośności.

https://www.schecterguitars.com/