Schecter Nick Johnston USA Signature Atomic Orange

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Schecter Nick Johnston USA Signature Atomic Orange

Schecter zaprezentował kolejną wersję modelu Nick Johnston USA Signature, tym razem w wykończeniu Atomic Orange.

Do obecnych w ofercie marki wersji kolorystycznych customowego modelu Nick Johnston USA Signature - Atomic Green, Atomic Snow i tegorocznej Wembley “Atomic Frost” Nitro - dołączyła kolejna - Wembley “Atomic Orange” Nitro. Pomarańczowej barwie gitary towarzyszy chromowany osprzęt (przecierany chrom) oraz - w przeciwieństwie do pozostałych modeli Nicka Johnstona z Custom Shopu Schectera, gdzie stosowano srebro - mosiężne markery w kształcie kółek i boczne znaczniki pozycji.

Pozostałe elementy specyfikacji pozostały bez zmian. Gitara w konstrukcji bolt-on posiada olchowy korpus i gryf z drewna wenge. Przykręcany czterema śrubami gryf w ciemnej, naturalnej barwie drewna cechuje się wykończeniem vintage satin oraz customowym profilem C. Podstrunnica o promieniu 14" wykonana z hebanu Macassar mieści 22 progi Jescar Premium z nowego srebra. Na tylnej części główki wypalono numer seryjny, sygnaturę gitarzysty oraz kojarzące się z nim logo przedstawiające trupią czaszkę w hełmie kosmonauty. Menzura wynosi oczywiście 25,5” (648 mm).

Na wyposażenie instrumentu składają się mostek Schecter Vintage 2-Point Tremolo, blokowane klucze Schecter/Hipshot z różną długością kołków dla strun basowych i wiolinowych (staggered) i siodełko Graph Tech Black Tusq. Za brzmienie odpowiada sygnowany zestaw trzech przetworników single-coil Nick Johnston Signature Atomic, które są regulowane ślizgowym, pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz pokrętłami Master Volume i Master Tone.

 

 

https://www.schecterguitars.com