Furch Guitars prezentuje limitowany model na 2019 rok

Newsy
Pozostałe artykuły marki FURCH
Furch Guitars prezentuje limitowany model na 2019 rok

W związku z targami Summer NAMM 2019 Furch Guitars zaprezentował nową gitarę akustyczną w limitowanej serii na 2019 rok - model Furch Limited 2019 GSc-LC.

Gitarę Furch Limited 2019 GSc-LC wykonano z litego drewna. Ma unikalny design i precyzyjne wykończenie, a zastosowanie najwyższej jakości surowców przekłada się na wyjątkowe brzmienie i luksusowy wygląd.

Nowa, limitowana gitara w wersji GSc została oparta na modelu Grand Nylon. Wewnętrzne ożebrowanie dopasowano jednak do strun metalowych. Przednią płytę rezonansową wykonano z wysokiej jakości świerku alpejskiego. Fantastyczne parametry akustyczne tego drewna podkreśla specjalne strojenie przedniej płyty rezonansowej, stanowiące owoc wielu lat badań w firmie Furch Guitars. Płytę tylną i boki wykonano z drewna cocobolo z Ameryki Środkowej, co odpowiada za zrównoważony dźwięk w środkowych rejestrach i olśniewający wygląd. Ogólne parametry akustyczne i wizualne zastosowanego drewna podkreśla wyjątkowe wykończenie powierzchni Full-Pore High-Gloss Finish w postaci niezwykle cienkiej warstwy lakieru UV o wysokiej połyskliwości.

Luksusowy wygląd instrumentu uwypuklono przez cały szereg ozdobnych detali. Na przedniej płycie gitary znajduje się inkrustacja z drewna padouk, z kontrastującymi liniami i masywna pierścieniowa rozeta z drewna koa. Tego samego drewna użyto również do wykonania bindingu korpusu, szyjki i główki. Gryf i siodełko główki z drewna ziricote połączono z inkrustacją Redshift z masy perłowej. Nazwa pochodzi od odkrycia kosmicznego zjawiska fizycznego, kiedy wraz z ekspansją przestrzeni następuje stopniowe rozciąganie elektromagnetycznych fal świetlnych, które zaczynają nabierać czerwonej barwy.

„Uświadomiłem sobie, że podobne zjawisko ma miejsce również na gryfie gitary, kiedy rozciągają się półtony i pozycje progów. Razem z naszymi projektantami staraliśmy się odtworzyć to zjawisko również w formie graficznej. I tak powstał falisty inlay, który stopniowo rozciąga się od otworu akustycznego przez cały gryf i płynnie dociera aż do siodełka główki” - wyjaśnia Petr Furch, dyrektor firmy Furch Guitars.

W gitarach Furch Limited 2019 GSc-LC zamontowano klucze Gotoh 510 w odcieniu złotej patyny z połyskującymi kołkami z hebanu i bardzo czułą przekładnią 1:21. Twarde pudło Hiscox zapewnia instrumentom bezpieczeństwo podczas transportu.

Furch Limited 2019 GSc-LC wyprodukowano w ograniczonej liczbie 80 egzemplarzy. Tak jak we wcześniejszych limitowanych modelach, również tutaj liczba wyprodukowanych instrumentów jest ostateczna. Żadne późniejsze modele nie zostaną wykonane w takim samym designie.

 

www.furchguitars.com