Limitowany model podróżny Furch Little Jane

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FURCH
Limitowany model podróżny Furch Little Jane

Firma Furch Guitars opracowała interesujący model gitary podróżnej - Little Jane Limited 2020-LC.

Unikalny instrument został wykonany z jednolitego drewna i łączy w sobie komponenty premium, precyzyjne lutnictwo oraz unikalny design, który zapewnia muzykom dużą swobodę podczas podróży. Furch Little Jane Limited 2020-LC został oparty na jednym z najlepiej sprzedających się modeli firmy i został wyposażony w opatentowany system montażowy, który pozwala łatwo i szybko zmontować go w w pełni funkcjonalny instrument, a następnie rozłożyć go i spakować do futerału podróżnego o wielkości standardowego plecaka.

System opierający się możliwości samodzielnego zamontowania i zdemontowania gryfu do korpusu wykorzystuje solidny mechanizm zatrzaskowy wykonany ze stali nierdzewnej wysokiej jakości oraz aluminium lotniczego. Co więcej, specjalna wnęka w korpusie, przeznaczona do przechowywania gryfu zapobiega uszkodzeniu go podczas podróży. Demontowalna jest również główka, która jest bezpiecznie przechowywana w specjalnej kieszeni torby podróżnej. A wszystko to z wykorzystaniem standardowego profilu gryfu z podstrunnicą o szerokości 45 mm (1,75") (na siodełku) i rozstawem strun wynoszącym 55 mm (na mostku), co jest cechą pełnowymiarowych gitar i nie jest spotykane w przypadku klasycznych instrumentów podróżnych. Menzura wynosi 615 mm, a promień podstrunnicy 400 mm.

Jednolity top Little Jane Limited 2020-LC został wykonany ze świerku alpejskiego, a płyta tylna i boczki z egzotycznego drewna cocobolo, kontrastującego kolorystycznie z jasnym topem. Korpus cechuje się specjalnym, opracowanym przez firmę cienkim wykończeniem open-pore, który podkreśla naturalny wygląd drewna oraz jego właściwości akustyczne. Jak w innych modelach Furch, nie zabrakło dodatkowych elementów dekoracyjnych - ciemny binding z drewna paduk z białymi liniami, centralny pasek tylnej płyty z drewna paduk ożyłkowanie z orzecha z czarnymi i białymi liniami, pierścieniowa rozeta z zielonego abalonu z czarnymi i białymi liniami oraz podłużne, boczne znaczniki pozycji z masy perłowej.

Gitara posiada również chromowane, specjalne klucze Furch o przełożeniu 1:15, które zapewniają stabilność stroju nawet po rozmontowaniu i zmontowaniu instrumentu. Ponadto znajdziemy tu gryf z mahoniu afrykańskiego z grafitowym wzmocnieniem i wykończeniem open-pore, hebanową podstrunnicę, przeźroczysty pickguard, hebanowy mostek, hebanowe kołki mostka z perłowymi kropkami, kompensowane siodełko TUSQ, próg zerowy ze stopu monel oraz wypolerowane progi. Standardowo Little Jane Limited 2020-LC nie posiada elektroniki, ale istnieje możliwość zamontowania w otworze rezonansowym, bez modyfikacji korpusu, systemu LR Baggs Element Active System (EAS-VTC).

Gitara będzie wyprodukowana w 120 egzemplarzach i trafi do sprzedaży w marcu. Podobnie jak w przypadku innych limitowanych modeli Furch, ta sama konfiguracja nie zostanie już nigdy powtórzona w żadnym z przyszłych modeli marki.

https://furchguitars.com/