Nowe modele Furch z drewna padouk

Newsy
Pozostałe artykuły marki FURCH
Nowe modele Furch z drewna padouk

Furch Guitars wprowadza na rynek dwie nowe akustyczne gitary z linii Yellow Plus, do budowy których wykorzystano egzotyczne drewno padouk.

Nowości przyciągają uwagę intensywną czerwienią drewna padouk, z którego wykonano tylną płytę i boki, co nadaje obu instrumentom atrakcyjny, egzotyczny wygląd i piękny, wyważony dźwięk z delikatnie podkreślonymi czystymi górami. Modele Furch Yellow Plus SP i CP są dostępne z przednią płytą rezonansową z wysokiej jakości świerku sitka lub cedru kanadyjskiego. Dzięki specjalnemu uformowaniu przedniej płyty drewno uzyskuje doskonałe właściwości akustyczne, będące efektem wielu lat wewnętrznych prac badawczych. Instrument ma piękny, ciepły wygląd i wyważony dźwięk, szczególnie popularny wśród gitarzystów fingerstyle.

"Od wielu lat używamy w produkcji instrumentów drewna padouk, głównie w ozdobnych szczegółach, takich jak obwódki czy rozety, a także jako materiału na boki i tylne płyty gitar produkowanych przez nas na zamówienie. Często sam polecam to drewno ze względu na jego niezwykle wyważone właściwości dźwiękowe" - przyznaje Petr Furch, CEO firmy Furch Guitars. Zaznacza jednak, że jest to materiał trudny w obróbce. "Padouk lubi pękać, co znacznie utrudnia wyginanie go podczas produkcji boków gitary. Jednak przez lata praktyki udało nam się opracować delikatny sposób obrabiania tego drewna, dzięki czemu możemy oferować padouk również w naszej standardowej linii Yellow Plus."

Furch Yellow Plus SP

Powierzchnia instrumentów Furch Yellow Plus SP i CP jest pokryta polerowaną unikalną warstwą Full-Pore High-Gloss Finish, opracowaną tak, by podnosiła dodatkowo właściwości rezonansowe drewna. Mostek, gryf i siodełko na główce wykonano z hebanu, szyjkę z mahoniu. Urok zastosowanego drewna podkreślają delikatne elementy ozdobne w postaci podwójnej rozety pierścieniowej z inkrustacją z zielonego abalone, obwódki z hawajskiego drewna koa z białą kontrastującą linią i kolista inkrustacja gryfu Eclipse z cienkim konturem z białej masy perłowej.

W gitarach Furch Yellow Plus SP i CP zamontowano doskonałe klucze Schaller M6 w srebrnym odcieniu z połyskującymi kołkami z hebanu i bardzo czułą przekładnią 1:18. Twarde pudło Hiscox dba o bezpieczeństwo instrumentu podczas transportu.

Furch Yellow Plus CP

www.furchguitars.com