Furch Guitars - nowe modele premium Red Series

Newsy
Pozostałe artykuły marki FURCH
Furch Guitars - nowe modele premium Red Series

Furch Guitars wprowadził nowości do swojej linii akustycznych gitar premium Red Series, łączące unikalną technologię produkcji oraz wysokogatunkowe materiały i elementy dekoracyjne, dotąd dostępne wyłącznie w instrumentach wykonywanych na zamówienie.

Linia premium gitar akustycznych z litego drewna Furch Red Series łączy w sobie unikalne technologie produkcyjno-konstrukcyjne. Specjalne dostrojenie przedniej i tylnej płyty, niezwykle cienką, jednorodną warstwę wykończeniową Full-Pore High-Gloss Finish, precyzyjne polerowanie przez roboty i rewolucyjne wzmocnienie szyjki Furch CNR System. Dzięki połączeniu tych technologii z wysokogatunkowymi materiałami klasy master instrumenty z linii Red Series cechują się wyjątkowym, melodyjnym dźwiękiem.

Nowe modele Furch Red LC i Furch Red SR są dostępne w wersji łączącej świerk alpejski i cocobolo lub świerk sitkajski z indyjskim palisandrem. Mostek, podstrunnica i nakładka główki została wykonana ze środkowoamerykańskiego drewna ziricote z wyraźnym usłojeniem. Piękno drewna podkreślają liczne elementy dekoracyjne z hawajskiego drewna koa i zielonego abalone wraz z wysokogatunkową rozetą pierścieniową, inkrustacją przedniej płyty, obramowaniem pudła, podstrunnicy i główki instrumentu. Abalone zastosowano również w inkrustacji główki gitary – motyw w listki. Podobny motyw z białej masy perłowej zdobi podstrunnicę.

„Projektując nowe modele Red chcieliśmy połączyć tradycyjne materiały dekoracyjne, takie jak zielona masa perłowa abalone i biała masa perłowa z ciepłymi odcieniami kolorystycznymi egzotycznego drewna. W rezultacie powstały dwa instrumenty, które przypadną do gustu grającym nie tylko ze względu na wspaniały dźwięk, ale również urzekający wygląd” - mówi dyrektor Furch Guitars, Petr Furch.

Gitary Furch Red LC i Furch Red SR wyposażono również w stroiki Gotoh 510 w odcieniu srebrnej patyny z połyskliwymi kołkami z hebanu i czułym przełożeniem 1:21. Solidne, wysokiej jakości pudło Hiscox zapewnia bezpieczny transport instrumentu.

Furch Red SR

Furch Red LC

www.furchguitars.com