Furch: gitary akustyczne w wcięciem Bevel Duo

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FURCH
Furch: gitary akustyczne w wcięciem Bevel Duo

Na zakończonych niedawno targach NAMM 2020 Furch przedstawił pierwsze modele gitar akustycznych wyposażonych w ergonomiczne wcięcia "Bevel Duo".

Korpusy tradycyjnych gitar akustycznych charakteryzują się ostrymi krawędziami, co negatywnie oddziałuje na komfort użytkownika, zwłaszcza w przypadku długiej gry. Właśnie dlatego Furch opracował nowe ergonomiczne rozwiązanie mające posłużyć nie tylko wygodzie gitarzystów, ale również i prezencji instrumentu. Bevel Duo składa się z dwóch ścięć krawędzi korpusu - pierwszego z przodu, pod ramieniem i drugiego na płycie tylnej w miejscu, gdzie gitara styka się z żebrami użytkownika.

"Tego rodzaju wcięcie jest jednym z najbardziej skomplikowanych czynności podczas produkcji gitar akustycznych - mówi prezes Furch Guitars Petr Furch - "Jeszcze trudniejsze jest wykonanie ich na krawędziach zarówno przedniej jak i tylnej płyty. To właśnie dlatego większość producentów stosuje tylko ścięcie krawędzi topu. My postanowiliśmy jednak zastosować je również z tyłu, co doskonale się udało. Bevel Duo zapewni gitarzystom możliwość w pełni zaangażowanej gry przez dłuższy czas, bez uszczerbku na komforcie".

Począwszy od stycznia Bevel Duo będzie standardowym wyposażeniem wszystkich nowych gitar Furch w serii Red Deluxe. Będzie również customową opcją dla całego katalogu linii Rainbow Series.

Pierwszą customową gitarą wyposażoną w Bevel Duo jest Furch Rainbow Gc-CC Grand Auditorium, który został zaprojektowany z myślą o gitarzystach fingerstyle. Jednolity top instrumentu wykonano z cedru klasy premium, a tył oraz boczki z Cocobolo, co przekłada się na zrównoważony dźwięk w środkowych rejestrach i piękny wygląd. Ogólne parametry akustyczne i wizualne zastosowanego drewna podkreśla wyjątkowe wykończenie powierzchni Full-Pore High-Gloss Finish w postaci niezwykle cienkiej warstwy lakieru UV o wysokiej połyskliwości. O komfort dba kombinacja gryfu o profilu D oraz ergonomicznych ścięć Bevel Duo.

Nie mogło zabraknąć elementów dekoracyjnych z palisandru indyjskiego - pierścieniowej rozety, centralnego paska płyty tylnej, zdobienia tylnej części korpusu przy zaczepie paska oraz bindingu korpusu, gryfu i główki. Podstrunnicę, mostek, top główki oraz główki kluczy wykonano z hebanu. Dodatkowo znajdziemy tu również wykonane z masy perłowej cyfry rzymskie na podstrunnicy oraz boczne znaczniki pozycji. Zastosowano także klucze Gotoh 510 o przełożeniu 1:21.

https://furchguitars.com/