Furch uruchamia konfigurator gitar

Newsy
Pozostałe artykuły marki FURCH
Furch uruchamia konfigurator gitar

Firma Furch Guitars opracowała internetowy konfigurator, dzięki któremu każdy w prosty sposób, nie wychodząc z domu, będzie mógł zaprojektować sobie gitarę zgodnie z własnymi wyobrażeniami.

Firma Furch Guitars oferuje od ubiegłego roku nową linię konfigurowalnych gitar akustycznych pod nazwą Furch Rainbow, umożliwiającą osobom poszukującym nowego instrumentu wybór z aż 160 różnych parametrów instrumentu, które można łączyć w zależności od indywidualnych potrzeb. Wcześniej konfiguracji można było dokonać z użyciem katalogu i cennika. Jednak gitarzyści mogą już korzystać ze znacznie łatwiejszego rozwiązania. Nowy unikalny internetowy konfigurator nie tylko pozwala w kilku krokach skonfigurować wymarzony instrument w sposób przejrzysty i wygodny, ale także ułatwia późniejszą komunikację z wybranym sprzedawcą.

Korzystanie z konfiguratora jest bardzo intuicyjne. Najpierw użytkownik wybiera orientację instrumentu (praworęczna lub leworęczna), liczbę strun i kształt pudła. Następnie w sześciu krokach wybiera kolejno parametry dodatkowe gitary – właściwości techniczne, materiał, ozdoby, intarsję, wykończenie powierzchni, akcesoria. Wszystkie wybrane parametry zostaną następnie wyświetlone w końcowym zestawieniu razem z unikalnym kodem numerycznym. Użytkownik może pobrać konfigurację swojej gitary i wydrukować ją lub też przesłać do wybranego sprzedawcy, który skontaktuje się z nim i zdobędzie dla niego daną gitarę.

„Z każdym rokiem rośnie popyt na modele indywidualne, szyte na miarę. Jest to trend, który będzie utrzymywać się również w najbliższych latach. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na oczekiwania naszych klientów, którzy pragną posiadać własny, wyjątkowy instrument. W ubiegłym roku wiosną wprowadziliśmy na rynek linię gitar akustycznych Furch Rainbow, dla której opracowaliśmy właśnie nowy konfigurator. Przygotowanie własnej gitary jeszcze nigdy nie było tak łatwe” - przekonuje Petr Furch, dyrektor firmy Furch Guitars.

Unikalny kod każdej gitary Rainbow nie służy wyłącznie do złożenia jednorazowego zamówienia, można z niego korzystać również w innych celach. Na stronie konfiguratora znajduje się przegląd wybranych, wyprodukowanych już gitar Rainbow wraz ze zdjęciami. Korzystając z ich unikalnego kodu można jednym kliknięciem wyświetlić przejrzyste zestawienie poszczególnych parametrów w danej wersji, które użytkownik może zmodyfikować, by stworzyć nowy instrument bez konieczności przechodzenia od nowa przez cały proces konfiguracji.

Konfigurator jest dostępny ze strony głównej firmy pod adresem www.furchguitars.com.