Ibanez JBM10FX - nowa sygnatura Jake Bowena

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez JBM10FX - nowa sygnatura Jake Bowena

Wśród rozbudowanej oferty tegorocznych sygnatur firmy Ibanez nie zabrakło nowego modelu gitarzysty Periphery, Jake Bowena.

Ibanez JBM10FX jest przystępniejszą cenowo wersją wcześniejszego modelu JBM100 produkowanego w Japonii. Choć, zgodnie z zapowiedziami Jake Bowena, nie tylko: "Nie jest to jedynie tańsza wersja mojego JBM100. To gitara, którą mogę wnieść na scenę każdego wieczoru i polegać na niej tak samo, jak na modelach z dużo większym budżetem."

Instrument, oparty na serii RGA, prezentuje się bardzo estetycznie w wykończeniu Pearl White Matte, z czarno - złotym hardware. Gitara posiada korpus z egzotycznego drewna Nyatoh oraz klonowy top. Z klonu wykonano również gryf o wyścigowym profilu Wizard III. To sprawia, że instrument jest lżejszy od wcześniejszych modeli muzyka Periphery. Do budowy podstrunnicy ozdobionej bindingiem użyto drewna jatoba. Umieszczono na niej 24 progi jumbo, a markery zastąpiono specjalną inkrustacją Bowena umieszczoną przy 12 progu. Przy dolnej krawędzi odwróconej główki umieszczono rząd blokowanych kluczy Gotoh MG-T w złotym kolorze. Menzura gitary wynosi 25,5", a promień podstrunnicy 400 mm.

 

Na pokładzie Ibaneza JBM10FX znalazł się mostek Gibraltar Standard II oraz para sygnowanych przez Bowena pasywnych przetworników DiMarzio Titan z ceramicznymi magnesami. Za ich kontrolę odpowiada pojedynczy potencjometr głośności oraz pięcipozycyjny przełącznik cechujący się nieco odmiennymi niż standardowo ustawieniami - humbucker przy mostku / wewnętrzne, bliższe siebie cewki humbuckerów / obydwa humbuckery / humbucker przy gryfie z cewkami połączonymi równolegle / humbucker przy gryfie. Metalowe pochodzenie Jake Bowena zobowiązuje, dlatego Ibanez JBM10FX wyposażono w struny o grubości .011-.056 w fabrycznym stroju drop C, czyli DAFCGC.

 

https://www.ibanez.com