Nowy album Paula Gilberta w maju

Newsy
Nowy album Paula Gilberta w maju

Zapowiadany już od dłuższego czasu nowy album Paula Gilberta, zatytułowany "Behold Electric Guitar" ukaże się 17 maja nakładem Music Theories.

Po przeprowadzce do Portland w stanie Oregon, Paul Gilbert postanowił nagrać album z lokalnymi muzykami. "Odkąd przeprowadziłem się do Portland, czułem, że muszę poznać lokalnych muzyków i sprawdzić co potrafią. W kilku studiach zapytałem realizatorów o to jakich artystów mogliby mi polecić i tak trafiłem na Briana (Foxworth - perkusja) i Ashera (Fulero - klawisze)" - mówi gitarzysta w naszym wywiadzie. Jako ostatni do zespołu dołączył basista z Nowego Orleanu, Roland Guerin.

Materiał został zarejestrowany przez producenta Johna Cuniberti, który współpracował m.in. z Joe Satrianim. Co ciekawe, utwory zostały zarejestrowane przez zespół grający na żywo do jednego, stereofonicznego mikrofonu. „Nie da się ukryć, że cały projekt był wyjątkowo wymagający. Musieliśmy naprawdę dobrze przygotować się do nagrań, ale dokładnie o to mi chodziło. Zależało mi na tym, żeby uniknąć długich godzin edycji i miksów materiału. Czuję, że na obecnym etapie mojego życia cała ta produkcyjna ‘dłubanina’ to najzwyklejsza strata czasu. Nagrywanie muzyki, która już w swej surowej formie brzmi tak jak powinna daje mi ogromną satysfakcję i radość. To wyjątkowy rodzaj haju, ale chyba właśnie na tym polega cały sens grania.”

Można już posłuchać pierwszego singla z albumu, zatytułowanego "Havin' It". "Nareszcie nagrałem utwór z długimi gitarowymi solówkami. Dekady zajęło mi wyzwolenie się z gorsetu moich przyzwyczajeń do tworzenia utworów o popowej strukturze. Wspaniale było poczuć się wolnym i po prostu grać, grać i grać. Mimo to utwór posiada melodię i tematy oraz został zainspirowany faktem, że nawet wtedy, gdy posiadasz coś dobrego, ciągle chcesz więcej."

 

Lista utworów:

01. Havin' It
02. I Own A Building
03. Everywhere That Mary Went
04. Love Is The Saddest Thing
05. Sir, You Need To Calm Down
06. Let That Battery Die
07. Blues For Rabbit
08. Every Snare Drum
09. A Snake Just Bit My Toe
10. I Love My Lawnmower
11. A Herd Of Turtles
12. Things Can Walk To You