Nowa seria akustyków Ibanez Altstar

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowa seria akustyków Ibanez Altstar

Kolejną nowością Ibaneza, która zostanie zaprezentowana na nadchodzących targach NAMM 2019 jest nowa, elektro-akustyczna seria Altstar.

Model Ibanez ALT30 z serii Altstar przeznaczony jest dla muzyków grających na co dzień na gitarach elektrycznych, którzy pragną nieco bardziej zagłębić się w świat instrumentów akustycznych. Stąd pojawiły się w nim rozwiązania mające ułatwić bezproblemową przesiadkę na akustyka.

Wśród charakterystycznych cech serii Altstar są m.in. kompaktowy korpus dreadnought z pojedynczym wcięciem przy 16 progu zapewniającym bardzo dobry dostęp do wyższych pozycji, główka o kształcie zapożyczonym z elektrycznej linii Ibanez RG, jajowaty otwór rezonansowy zbliżony kształtem do serii Talman, zmodyfikowane specjalnie na potrzeby serii markery typu 'płetwa rekina' oraz węższy rozstaw strun. Dostępne będą cztery wersje wykończenia: Indigo Blue Burst High Gloss, Natural Browned Burst High Gloss, Red Coral Sunburst i Transparent Charcoal Burst, wszystkie z dopasowanymi główkami. Menzura instrumentu wynosi 25,5" (648 mm), a promień podstrunnicy 400 mm.

Ibanez ALT30 posiada korpus z afrykańskiego drewna Sapele (tył i boczki) oraz top ze świerku, a także klonowy gryf i podstrunnicę z wawrzynu. Instrument wyposażono w mostek z wawrzynu z plastikowym siodełkiem, 22 progi, plastikowe siodełko główki oraz chromowane klucze Die-cast. Gitarę uzbrojono w pickup pod siodełkiem oraz preamp Ibanez AEQ2UT z wbudowanym tunerem.

https://www.ibanez.com