Fender Acoustasonic Jazzmaster

Newsy

Krzysztof Inglik

Fender Acoustasonic Jazzmaster

Dziś o godzinie 14:00 zadebiutował kolejny model innowacyjnej serii Fendera: ACOUSTASONIC. Tym razem wzorowany na kultowym kształcie Jazzmastera…

Wcześniejsze modele serii – Telecaster oraz Stratocaster – spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Nadszedł więc czas, by dołączyła do nich kolejna ikona marki Fender – Jazzmaster, którego po debiucie w roku 1959 ukochali sobie szczególnie muzycy szeroko rozumianej sceny alternatywnej. Wśród artystów używających Jazzmastera są takie nazwiska jak Pete Townshend, Tom Verlaine, Thurston Moore czy J Mascis.

Poniżej oficjalny film Fendera, prezentujący nowy model:

 

Sercem ACOUSTASONIC jest Acoustic Engine zaprojektowany wspólnie przez firmy Fender i Fishman, oferujący odwzorowanie dziesięciu kombinacji stylu korpusu i brzmienia drewna. W nowym modelu Acoustasonic Jazzmaster znalazły się cztery nowe, od znanego z muzyki country korpusu Jumbo po małe mahoniowe pudła używane w pracy studyjnej.

Mahoniowy korpus i gryf z hebanową podstrunnicą dostarczają klasycznych doznań podczas gry, ale za dźwięk odpowiada złożony z trzech elementów system: Acoustasonic Shawbucker, Fishman Under-Saddle Transducer oraz Fishman Enhancer. Na uwagę zasługuje zaprojektowany specjalnie do tego modelu Shawbucker, nad którym pracował osobiście legendarny inżynier Tim Shaw. Zbudował on wiele prototypów, aby finalnie osiągnąć optymalny efekt.

"Mam tego Jazzmastera od niedawna, ale już teraz dostrzegam w jak wielu sytuacjach w studio można go użyć" - mówi Lindsey Buckingham, muzyk Fleetwood Mac - "Ekscytuje mnie myśl o wykorzystaniu możliwości tego instrumentu w nagraniach."

Więcej szczegółów wkrótce. Tymczasem zobaczcie dokument przedstawiający powstawanie nowego modelu Acoustasonic Jazzmaster, opublikowany na kanale Fendera na YouTube:

 

WIĘCEJ INFORMACJI: www.fender.com