Schecter Atomic Green NJ Traditional

Newsy
Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Schecter Atomic Green NJ Traditional

Schecter zaprezentował nowy model sygnowany przez wschodzącą gitarową gwiazdę, Nicka Johnstona - Schecter Custom Shop U.S.A. Atomic Green NJ Traditional.

To już drugi sygnowany przez Johnstona model z Custom Shopu Schectera.

Schecter Custom Shop U.S.A. NJ Traditional w wykończeniu Atomic Green posiada korpus z olchy oraz wyprofilowany w kształcie C, przymocowany do korpusu za pomocą 4 śrub customowy gryf Schectera wykonany z drewna wenge. Do budowy podstrunnicy użyto hebanu macassar. Znalazły się na niej 22 progi firmy Jescar, wykonane ze stopu zwanego German Silver, albo nowym srebrem, który zawiera w składzie 18% niklu (będące odpowiednikiem progów Dunlop 6100), a także złote markery w kształcie pierścieni oraz markery boczne. Gitara posiada również siodełko gryfu Graphtech Black Tusq. Menzura instrumentu wynosi 25.5" a promień podstrunnicy 14".

Na pokładzie znalazły się trzy nowe, sygnowane przetworniki typu single-coil - Nick Johnston Atomic Signature, regulatory Master Volume i Master Tone oraz 5 pozycyjny suwakowy przełącznik.

Mówi Nick Johnston: "Projektowanie pickupów bywa skomplikowane. Możesz sobie wyznaczyć cel stworzenia najbardziej wszechstronnych i elastycznych pickupów, jakie kiedykolwiek powstały, ale mi nie chodziło o takie podejście, pomijając fakt, że nie uważam, żeby było ono praktyczne, a nawet możliwe. NJ Atomics zostały zaprojektowane w oparciu o jedną myśl przewodnią - miały za zadanie podkreślać sposób, w jaki gram na gitarze elektrycznej. Po spędzeniu ponad połowy życia na grze przy użyciu przystawek single-coil, dobrze wiem co lubię i czego muszę unikać. W rezultacie NJ Atomics to bardzo naturalny, szczery i świeży zestaw przetworników, który pomaga mi wydobyć na świat rzeczywisty dźwięki, które słyszę w głowie".

Przetworniki Nick Johnston Atomic Signature trafiły również osobno do oferty Custom Schopu Schectera.


NJ Traditional wyposażono ponadto m.in. w mostek tremolo Schecter Vintage oraz blokowane, chromowane klucze Schecter/Hipshot o zmiennej wysokości trzpieni ('staggered').

http://www.schecterguitars.com