Nowy model Schecter DJ Ashba Acoustic

Newsy
Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Nowy model Schecter DJ Ashba Acoustic

W październiku do sklepów trafi nowy, akustyczny model firmy Schecter sygnowany przez ex-gitarzystę Guns N' Roses i aktualnego muzyka Sixx:A.M. - DJ Ashba Acoustic.

Gitara Schecter DJ Ashba Acoustic o unikalnym wyglądzie została zaprojektowana przez DJ Ashbę i będzie dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych - Satin White i Carbon Grey. Dzięki zamontowanemu systemowi Fishman Piezo instrument sprawdzi się na scenie, w studio oraz w warunkach domowych.

DJ Ashba Acoustic posiada mahoniowy korpus z płaskim, jednolitym topem ze świerku. Standardowy, pojedynczy otwór rezonansowy zastąpiono trzema mniejszymi, co mocno wpływa na wizualny aspekt instrumentu. Wklejony gryf o wąskim profilu C, połączony z korpusem metodą 'jaskółczy ogon' wykonano z klonu. Hebanowa podstrunnica o promieniu 16" (406 mm) mieści 22 progi Narrow X-Jumbo oraz interesujące markery w kształcie 'ptaków na drucie' (Birds on a Wire). Menzura instrumentu wynosi 25,5" (648 mm).

Na pokładzie gitary zamocowano układ elektryczny Fishmana - pickup Sonicore Piezo w mostku oraz przedwzmacniacz Fishman Isys+. Preamp posiada wbudowany tuner z wyświetlaczem, pokrętło głośności, regulację EQ w zakresie wysokich i niskich tonów, przełącznik fazy oraz wskaźnik informujący o stanie baterii, do której dostęp znajduje się na bocznej ścianie w dolnej części gitary obok wyjścia jack.

Ponadto gitarę wyposażono w dwustronny, regulowany pręt napinający, siodełko z kości o szerokości 1,693" (43 mm) oraz klucze Grover Rotomatic o przełożeniu 18:1 umieszczone na główce w układzie 2+4 (dwa na górze, cztery na dole). DJ Ashba Acoustic dostępny będzie w wersji Satin White i Carbon Grey, obydwa z czarnymi pasami przechodzącymi przez całą długość korpusu, czarnym bindingiem, gryfem i tylną częścią główki w naturalnym kolorze oraz główką ozdobioną logo i sygnaturą DJ Ashby.

http://www.schecterguitars.com