Guild Jetstar wraca na scenę

Newsy
Pozostałe artykuły marki GUILD
Guild Jetstar wraca na scenę

Mająca swoje korzenie w latach '60 seria gitar Guild Jetstar powraca na scenę z nowym modelem w trzech typach wykończenia.

Prace nad powrotnym modelem Jetstara trwały ponad rok. Nowy, utrzymany w stylistyce retro model o unikalnym kształcie korpusu wprost nawiązuje do pierwszych egzemplarzy S-50 Jetstar posiadających jednolite mahoniowe korpusy i wklejane gryfy. Inne zachowane z tamtego okresu detale to m.in. ułożenie kluczy w jednej linii oraz rzadkie logo w kształcie piramidy wykonane z pearloidu, umieszczone na na zawijającej się do góry główce. Guild Jetstar dostępny jest w trzech typach wykończenia błyszczącym lakierem poliuretanowym: Black, White i Seafoam Green. Wszystkie z pickguardami i niklowanym osprzętem.

Poza mahoniowym korpusem, Guild Jetstar posiada mahoniowy gryf o profilu C oraz podstrunnicę o promieniu 10" z pao ferro. Na podstrunnicy umieszczono skromne markery w kształcie kropek wykonane z masy perłowej oraz 22 progi narrow jumbo. Siodełko główki o szerokości 43 mm wykonano z kości. W przeciwieństwie do oryginalnej, krótszej skali, menzura instrumentu została wydłużona do 25,5″ (648 mm). Na korpusie umieszczono pickguard w wersji kremowej (Seafoam Green) i szylkretowej (Black, White). Na osprzęt Guilda Jetstara składają się niklowane klucze Guild Vintage Style oraz mostek Guild Tune-O-Matic.

Gitarę wyposażono w przetworniki Guild LB-1. Po raz pierwszy pickupy Guild LB-1 "Little Bucker" zostały zaprezentowane w 1962 roku jako konstrukcje wywodzące się z udoskonalonych singli. Ich rezystancja i indukcja sytuuje je gdzieś między typowymi przetwornikami single-coil, a humbuckerami. Zastosowane w Jetstarze LB-1 to przetworniki typu dual-coil których rozmiar oscyluje między mini-humbuckerami a pełnymi humbuckerami, wyposażone w magnesy Alnico 5. Układ elektroniczny uzupełnia trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory Matser Volume i Master Tone.

http://guildguitars.com