Nowe modele Guild Deluxe Series

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GUILD
Nowe modele Guild Deluxe Series

Tegoroczne nowości w akustycznej serii Deluxe firmy Guild obejmują cztery nowe modele.

Seria Deluxe wchodzi w skład bardzo rozbudowanej linii Westerly Collection. Znalazły się w niej cztery nowe modele - D-260E Deluxe i D-260CE Deluxe z korpusami typu dreadnought oraz F-250E Deluxe i F-250CE Deluxe o korpusach w rozmiarze jumbo.

Gitary posiadają zbliżone specyfikacje - jak wskazuje nazwa, D-260CE i F-250CE różnią się od 260E i F-250E jedynie pojedynczym wcięciem w korpusie. Modele D-260E i D-260CE posiadają jednolite topy ze świerku sitka oraz boki i wypukłą płytę tylną z hebanu Makassar. W modelach F-250E i F-250CE zamiast hebanu zastosowano klon płomienisty.

D-260E Deluxe i D-260CE Deluxe

Instrumenty wzmacnia ożebrowanie scalloped X. Wykończone na wysoki połysk korpusy zdobi biały binding z tworzywa ABS z ożyłkowaniem na topie oraz kilkukręgowa rozeta z elementami z masy perłowej. Mahoniowy gryf charakteryzuje się profilem C i satynowym wykończeniem. Do budowy podstrunnicy użyto drewna Pau Ferro. Jej promień wynosi 16", a znalazło się na niej 20 progów i markery z masy perłowej.

F-250E Deluxe i F-250CE Deluxe

Na wyposażeniu instrumentów są również: mostek z Pau Ferro z siodełkiem NuBone i plastikowymi kołkami w kolorze kości słoniowej z czarnymi kropkami, siodełko główki z NuBone, niklowane klucze Guild GBB2 o przełożeniu 18:1 z główkami Butterbean, struny D’Addario EXP16 Coated Phosphor Bronze Light oraz elektronika Fishman AP1 z pickupem Sonitone i kontrolą Volume i Tone. Menzura wynosi 25,5" (648 mm).

 

 

 

https://guildguitars.com