Nowa seria Guild Starfire I

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GUILD
Nowa seria Guild Starfire I

Firma Guild rozszerzyła linię instrumentów typu semi-hollowbody Starfire, o najnowszą i najtańszą z dotychczasowych serię - Starfire I.

W katalogu marki Guild znajdziemy już serie Starfire II, Starfire IV, Starfire V i Starfire VI, w których cena instrumentów rośnie wraz z numeracją. Na targach NAMM 2020 zadebiutowała nowa, najtańsza seria Starfire I, przeznaczona dla gitarzystów o nieco mniej zasobnych portfelach. Obejmuje ona na razie trzy modele SC (Single Cut) i dwa DC (Double Cut) w różnych wersjach kolorystycznych z niklowanym osprzętem:

Guild Starfire I SC Snowcrest White

Guild Starfire I SC Antique Burst

Guild Starfire I SC Seafoam Green

Guild Starfire I DC Pelham Blue

Guild Starfire I DC Cherry Red z mahoniowym korpusem

Gitary wyposażono w klonowe korpusy semi-hollowbody z wypukłą płytą przednią i tylną oraz klonowe gryfy. Wyjątkiem jest w Starfire I DC Cherry Red, w którym do budowy korpusu i gryfu zastosowano mahoń. Korpusy posiadają otwory rezonansowe typu F, binding z tworzywa ABS w barwie kości słoniowej z ożyłkowaniem w kolorze kość słoniowa/czarny, a także czarny pickguard z logo marki. Wykończono je na wysoki połysk lakierem poliuretanowym. Profil gryfu to Modern Thin "U", a szerokość kompozytowego siodełka wynosi 43 mm. Podstrunnica z palisandru indyjskiego mieści 20 wąskich i wysokich progów, klasyczne markery w kształcie kropek, wykonane z pearloidu oraz binding z ABS w kolorze kości słoniowej. Promień podstrunnicy wynosi 12,5" (320 mm), zaś menzura 24,75" (629 mm).

We wszystkich modelach zainstalowano humbuckery Guild HB-2 Alnico II, trzypozycyjny przełącznik oraz odrębną dla obu przetworników parę potencjometrów Volume i Tone z opcją rozłączania cewek w każdym pickupie. Modele Starfire I dostępne są z mostkiem Guild Tune-O-Matic i stopbarem (SC Antique Burst i DC Cherry Red) lub aluminiowym strunociagiem Guild Vibrato (SC Snowcrest White, SC Seafoam Green, DC Pelham Blue). Zamontowano otwarte klucze Guild Vintage 18 o przełożeniu 18:1

 

https://guildguitars.com/