Guild Starfire VI w nowych kolorach

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GUILD
Guild Starfire VI w nowych kolorach

Wieńczący serię Guild Starfire, model Starfire VI jest teraz dostępny w dwóch nowych opcjach kolorystycznych.

Modele Guild Starfire VI posiadają klonowe korpusy semi-hollowbody z wypukłą płytą przednią i tylną, blokiem centralnym z litego świerku oraz otworami rezonansowymi w kształcie F. Instrumenty zdobi binding korpusu z ożyłkowaniem, wykonanym z tworzywa ABS w barwie kości słoniowej i czarnej, binding otworów rezonansowych, a także czarny pickguard ze złotym logo marki. Dwa nowe kolory, które dołączyły do obecnej w ofercie wersji Blonde z topem z klonu płomienistego to: Snowcrest White i Shoreline Mist, obydwa z pozłacanym osprzętem.

Starfire VI wyposażono w gryf wykonany z dwóch kawałków klonu rozdzielonych paskiem orzecha i o profilu Vintage Soft "U". Hebanowa podstrunnnica charakteryzuje się bindingiem z ABS w kolorze kości słoniowej, 22 progami narrow jumbo oraz markerami z masy perłowej i abalonu. Promień podstrunnicy wynosi 9,5" (240 mm), szerokość wykonanego z kości siodełka 43 mm, zaś menzura 24,75" (629 mm).

Za brzmienie instrumentów odpowiada para przetworników Guild LB-1, regulowanych trójpozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Master Volume, 2x Volume i 2x Tone. Osprzęt obejmuje mostek Guild Tune-O-Matic na hebanowej podstawie ze strunnikiem Guild Vibrato oraz otawrte klucze Grover Sta-Tite o przełożeniu 18:1.

 

https://guildguitars.com/