NAMM 2017: nowe modele Guild T-Bird ST

Newsy
Pozostałe artykuły marki GUILD
NAMM 2017: nowe modele Guild T-Bird ST

Firma Guild rozszerzyła linię elektrycznych gitar T-Bird o dwa nowe modele: T-Bird ST i T-Bird ST P90.

Guild T-Bird ST P90 Pelham Blue


Gitara T-Bird ST P90 oparta jest na wznowionym modelu S-200 T-Bird i oferuje ten sam unikalny, asymetryczny kształt korpusu oraz nieco skromniejsze wyposażenie. Gitarzyści stawiający na prostotę, minimalizm docenią nowy strunociąg stopbar i zredukowaną ilość regulatorów, które ograniczono do dwóch: Master Volume, Master Tone oraz trójpozycyjnego przełącznika. Para pickupów single-coil Guild Franz P90 doskonale sprawdzi się u graczy poszukujących energicznego, vintage'owego brzmienia klasycznego rocka.

T-Bird wyposażony jest w mahoniowy korpus i gryf o profilu C oraz jednoczęściową palisandrową podstrunnicę z bindingiemm na którą nabiot 22 progi i ozdobiono markerami z masy perłowej. Ponadto vintage'owe stroiki open gear oraz asymetryczna główka ozdobiona logo Guilda i ikoną mitycznego ptaka Thunderbirda wykonane z masy perłowej. Gitara dostępna będzie w wykończeniu Pelham Blue i oferowana w futerale deluxe.

Guild T-Bird ST


Podstawowa i właściwie jedyna - poza wykończeniem - różnica miedzy modelem Guild T-Bird ST P90 a T-Bird ST polega na zastosowaniu innego przetwornika. Użyte tu przystawki LB-1 Little Bucker są repliką minihumbuckerów Guilda z lat '60 i oferują szeroką paletę brzmień pasującą do różnych styli i gatunków.

Guild T-Bird ST dostępny jest w dwóch rodzajach wykończeń: Vintage White i Cherry Red.

http://guildguitars.com/
http://www.audiostacja.pl/