Guild Starfire I Jet90

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GUILD
Guild Starfire I Jet90

Do debiutującej na początku 2020 roku serii Starfire I marki Guild dołączył nowy model - Jet90.

Starfire I to najtańsza seria z linii instrumentów typu semi-hollowbody marki Guild. W styczniu 2020 roku zadebiutowały w jej ramach trzy modele SC (Single Cut) i dwa DC (Double Cut), teraz dołączył jeszcze jeden - Jet90. Łączy on w sobie klasyczny kształt korpusu Starfire z pojedynczym wcięciem oraz vintage'owy kształt wysmukłej główki z sześcioma kluczami w jednym rzędzie, przypominającej modele Jetstar. Instrument wykończony lakierem poliuretanowym dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: Satin Black, Satin White oraz Satin Gold Top z dopasowanymi kolorystycznie główkami.

Guild Starfire I Jet90 Satin Black

Guild Starfire I Jet90 Satin White

Guild Starfire I Jet90 Satin Gold Top

Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli serii, Guild Starfire I Jet90 wyposażono w klonowy korpus semi-hollowbody z wypukłą płytą przednią i tylną. Korpus posiada mahoniowy blok centralny, do którego przymocowano przetworniki, otwory rezonansowe typu F, binding z tworzywa ABS w barwie kości słoniowej z ożyłkowaniem w kolorze kość słoniowa/czarny, a także czarny pickguard z logo marki.

W przeciwieństwie do klonowego gryfu modeli Starfire I, Jet90 posiada gryf mahoniowy. Jego profil to Modern Thin "U", a szerokość kompozytowego siodełka wynosi 43 mm. Podstrunnica z palisandru indyjskiego mieści 20 wąskich i wysokich progów, klasyczne markery w kształcie kropek, wykonane z pearloidu oraz binding z ABS w kolorze kości słoniowej. Promień podstrunnicy wynosi 12,5" (320 mm), zaś menzura 24,75" (629 mm).

Guild Starfire I Jet90 przynosi trio przetworników Guild Franz P90 Soapbar w czarnym lub kremowym (w modelu Gold Top) kolorze. Ich pracą steruje sześciopozycyjny, obrotowy przełącznik (pozycja 1 - mostek, 2 - mostek i środek, 3 - środek, 4 - środek i gryf, 5 - gryf, 6 - gryf i mostek) z oldschoolowym wskaźnikiem wybranej pozycji w postaci kropek, nawiązującym do modeli Guilda z lat '50 oraz pojedyncze potencjometry Master Volume i Master Tone. Osprzęt obejmuje mostek Guild Tune-O-Matic z aluminiowym strunociagiem Guild Vibrato oraz klucze Guild Vintage Style.

 

 

https://guildguitars.com/