Gibson Custom Joe Bonamassa Bonabyrd

Newsy
Gibson Custom Joe Bonamassa Bonabyrd

Gibson Custom we współpracy z Joe Bonamassą zaprezentował sygnowany model Joe Bonamassa Bonabyrd, który dostępny będzie w limitowanej liczbie 100 egzemplarzy na całym świecie.

Oryginalnie zbudowany dla artysty jako jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny model, Bonabyrd regularnie pojawiał się na scenie z gitarzystą od 2014 roku. Gibson Custom Joe Bonamassa Bonabyrd jest niezwykle dokładną repliką oryginału, każda z gitar została osobiście "ograna" i podpisana przez Bonamassę.

Gibson Bonabyrd łączy klasyczny kształt korpusu Les Paula z lat 50. z pochodzącą z następnej dekady, prezentującą styl retro, główką Firebirda. Całość wykończono urzekającym lakierem nitrocelulozowym w kolorze Antique Pelham Blue.

Korpus wykonano z ultra-lekkiego, najwyższej klasy mahoniu, na który naklejono klonowy top. Jednoczęściowy, mahoniowy gryf o profilu preferowanym przez Bonamassę posiada palisandrową podstrunnicę z trapezowymi, perłowymi markerami. Za perfekcyjne oddanie brzmienia odpowiada para humbuckerów Custom Bucker w stylu PAF.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com