Marka - MARKBASS

Firma MARKBASS została założona przez Marco DeVirgilis'a we Włoszech.

Firma Markbass wprowadziła technologię głośników neodymowych, wiele lat temu i była pierwszą firmą na świecie produkującą sprzęt dla basistów, która użyła tej technologii. Dziś Markbass posiada w ofercie dwie podstawowe serie kolumn głośnikowych do basu:HR – rear reflex (otwory bass reflex z tyłu kolumny) oraz HF – front reflex (otwory bass reflex z przodu kolumny). Wszystkie skrzynie głośnikowe są klejone, skręcane i dodatkowo uszczelniane, co sprawia że dżwięk słyszany jest maksymalnie wierny brzmieniu instrumentu.

Markbass używa robionych specjalnie , głośników firmy B&C i zapewnia, że są to najlepsze głośniki na świecie. Kolumny charakteryzują się najlepszym współczynnikiem moc / waga i wytwarzają nieporównywalnie wysokiej jakości dźwięk. Zestawy firmy MarkBass to ideał wygody dla basistów niewielkie rozmiary minimalna waga ,wspaniałe brzmienie i moc.

Małe i lekkie zestawy Markbass, jest to idealne rozwiązanie dla dużo podróżujących muzyków, którzy nie posiadają własnej ekipy technicznej.

W ofercie firmy, znaleźć można również wzmacniacze do instrumentów akustycznych.

Wśród znanych użytkowników wzmacniaczy MarkBass znajdziemy takie nazwiska jak: David Bronze , Matt Bissonette , Michael Manring.